Magazin |

Seren Serengil'in Ece Erken'e yanlışlıkla kendi hesabından yaptığı yorum şoke etti

Geçtiğimiz Ocak ayında silahlı saldırıda hayatını kaybeden avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun acılı eşi Ece Erken, Mahmuyazıcıoğlu'nun vefatının 40'ıncı gününde sosyal medyadan yaptığı paylaşımla duygularını dile getirmişti. Erken'in sözlerinin paylaşıldığı bir Instagram sayfasına Seren Serengil'in yaptığı yorum şoke etti. Erken'in duygusal sözleri karşısında 'mal' yorumunu yapan yakın dostu Serengil'in bu yorumu yanlışlıkla kendi hesabından yazdığı öne sürüldü.

Merve Barut
Merve Barut

43 yaşındaki ünlü sunucu Ece Erken'in yaklaşık 8 ay önce hayatını birleştirdiği iki çocuk babası olan 42 yaşındaki avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Yeşilköy'de ortağı olduğu balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hastaneye kaldırılmış ancak tüm müdahelelere rağmen hayatını kaybetmişti. Eşinin vefatıyla yıkılan ve oldukça zor günler geçiren Ece Erken, Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümünün 40'ıncı gününde Instagram'dan yaptığı paylaşımla duygularını dile getirmişti.

"Ölmeyecek kadar yaralıyım!" diyen Erken eşiyle olan mesajlaşmalarını paylaşıp şu ifadeleri kullanmıştı:

''15-01-22 yazışmamız Dubaiye yanıma geldiği sabah..Ve Bugün canım Şafağımın 40ı,sabahsız geceler,her günün tekrarı,sadece aynı acıyı yaşayanların anlayacağı 40 gün.Ölmeyecek kadar yaralıyım, Allah'ım kimseye yaşatmasın🙏eşimi toprağa verdiğim gün nasılsam öyleyim,bakımsız,ne giydiğim nasıl göründüğümün önemi olmadığı sadece eşime dua edeceğim bir gün..,nefesi o kadarmış benim güzel yüzlümün,hiç hak etmediği şekilde kaybettim ve Onu çok sevdiğim için biliyorum ki büyük bir sınavdayım,Allah bana kaldıramayacağımdan fazla yük yüklemez diye inanıp yoluma öyle devam ediyorum,oğlumla her zamankinden daha fazla ilgileniyorum,bir çok eşini,yakınını kaybedenle görüşüyorum, mesajlaşıyorum, onlarla güçleniyorum, iyileşiyorum, hepsine buradan teşekkür ederim🙏🏼 Her insan bazen dökülür,lakin mevsimi gelince Allah yeniden toparlar,toparlayacağım inşAllah.Şafak oglumun baba yokluğunu giderirken;benim içinde eşten,sevgiliden öte,ailemdi,merhametli,vicdanlı, mükemmel bir baba,iyi bir evlat ve fedakar bir eşti hala yaptığı yardım ve iyilikleri duyup O'nunla gurur duyuyorum❤️Sosyal medyada ilk günden beri tehditler almama rağmen,katillerin peşine düştüm,Hadisler paylaşıp,kendimi teselli edip iyi insanlardan Yasin okuyup,Hatim indirmeleri gibi eşimin ruhunun huzuru için paylaşımlarda bulundum,eşimin o güzel yüzünü yayınladım,yasımı sessiz yaşamadım ve asla pişman değilim eşim de olsa aynısını yapardı.Katillerin peşini bırakmazdı.Babaannesi "Fayyeme" olan aşkını yazdım diye annesini sevmediğim yazılmış.Şafak çok sıkı dalga geçerdi yazılan,çizilenle,bana da arada takıyorum diye hep kızardı ama ben insanlar ne deri bırakıp,yorum okumayalı tam 40 gün oldu yine de açıklayayım kötü düşünen kim varsa bütün ailesi bilirki en özeliydi babaannesi ve annesi Hacer teyze eşimin vefat ettiği 6.gün arayıp"oğlunu mutlu ettiğimi,ailede küs olanları barıştırdığımı söyledi ve Allah senden razı olsun dedi.Eşimi defnettikten sonra cenazeye geç gelen,gelmeyen,yapılan veya yapılmayan paylaşımlara bile tepki gösterip takipten çıktığım yakınları ve yakınlarım oldu,herkesin kendi hayatı,yakınlığı,haddim değildi ama yaptım ve pişman değilim.Benim eşim doğal yollarla ölmedi ki yasımı sessiz sedasız yaşayayım..''


SEREN SERENGİL'İN YORUMUNU GÖREN ŞAŞTI KALDI!

Ece Erken'in eşinin vefatının 40. gününde yaptığı bu duygusal paylaşım gündem oldu. Bir Instagram sayfası Ece Erken'in bu sözlerine yer verdi. Paylaşıma Seren Serengil'in yaptığı yorum ise görenleri şaşkına çevirdi. Ece Erken'in sözleri karşısında 'Maal' şeklindeki yorumunda bulunan yakın dostu Seren Serengil kısa sürede gündem oldu.
Beyaz TV'de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programında sunuculuk yapan Seren Serengil'in başka bir hesaptan yapacakken yanlışlıkla kendi hesabından yorum yaptığı iddia edildi. Seren Serengil'i sosyal medya kullanıcıları 'yorumu kendi hesabından yapmışsın' diye uyardı. Seren Serengil'den konu ile ilgili nasıl bir açıklama geleceği ise merak konusu oldu.

Serengil daha önce yaptığı bir açıklamada Ece Erken için ''Kocasının 40'ını göremeyebilir'' ifadelerini kullanmıştı.