Spor |

Şenol Güneş'den flaş Arda Turan açıklaması!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya'daki kampta açıklamalar yapıyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, devre arası kamp döneminde Antalya'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Güneş, Cenk Tosun'un Everton'a transferini değerlendirirken, adı Beşiktaş'la anılan Arda Turan, Balotelli, Demba Ba hakkında bilgi verdi.

Şenol Güneş'in açıklamarı şöyle;

Takım olarak da kulüp olarak da yeni başarılar elde etmek istiyoruz. Geçmişleri artık unuttuk. Seyirci iyi futbol ve iyi oyunla keyif almak istiyor. Biz de onları mutlu etmek için olağanüstü çalışmalıyız. Yaptığımız işten heyecan duyuyoruz ve bu heyecanın başarı getirmesini bekliyoruz. Hiçbir zaman mazeret üretmedik, çözüm ürettik. Şampiyon olmak, şampiyon gibi düşünmekten geçer. Her şeyin en iyi olması gerekir. Biz yıldızları seyretmek istemiyoruz. Yıldızlarla yarışmak istiyoruz. Hep bakan olmak istemiyoruz. Hep geride kaldık ve komplekslerimiz oldu. Biz yıldızlara bakan taraf olmak istemiyoruz. Biz yıldızlara sahip olmak istiyoruz. Biz yıldızları seyreden değil, onlarla beraber yürüyen, onlarla yarışan takım olmak istiyoruz. Biz tesadüfen iş yapıp, tesadüfen sonuç almak istemiyoruz. Yaptığımız hataların da farkındayız. Her maça %100 motivasyonla, kazanmak için çıkacağız. Dürüstlük her zaman ön planda olacak. Rakiplere kesinlikle saygılı olacağız, yarışacağız ama en iyinin de biz olduğunu göstereğiz.

"CENK İÇİN HAYIRLI OLSUN"

Biz tesadüfen iş yapıp, tesadüfen sonuç almak istemiyoruz. Yaptığımız hataların da farkındayız. Her maça %100 motivasyonla, kazanmak için çıkacağız. Dürüstlük her zaman ön planda olacak. Oyuncu almayı tabii ki isterim ancak bu ekonomiyle ilgili bir durumdur. Bu konuyla ilgili kararı Başkan verir. Benim oyuncularımın ödemeleri zamanında yapılıyorsa sorun yoktur. Cenk'in transferi kesinleşmişse hayırlı olsun diyorum. Hep üzüldüm hem sevindim. Çok karakterli, iyi bir Beşiktaşlı olduğunu bildiğimiz Cenk'in ayrılacak olmasından dolayı. Bir eksiğini söyleyeyim; ilk sene ne zaman oyuna gireceğim diye çok hareket ediyordu. Bir maçta almayınca bozulmuştu. O bozulmayı yapmazsa önü açık.

"ARDA'YI İSTEMEYEN ANTERNÖR YOKTUR"

Arda'yı Şenol Güneş istemiyor" diye bir şey yok. Onu istemeyen antrenör olmaz. Burak da Arda da Selçuk da beğendiğim oyuncular. Alın kardeşim. Hiç konu değil ama Ozan'ı duydum. Çok üzüldüm. Her oyuncunun kaybolmasına üzülürsün. Bazen biz de elimizdeki oyuncuyu kaybedebiliyoruz. Arda şu an dünya kariyerinde Cenk Tosun'un önünde bir futbolcudur. Arda'ya, Messi'ye Suarez'e "Hayır" mı diyeceğim? Şu anda bir oyuncu beklentim yok. Belki bir oyuncu gidebilir. O zaman değerlendiririz. Şimdi Cenk gidince bir oyuncu alınmasında yarar var. Orada Negredo ve Mustafa var. Az önce konuştuk, Monaco'da 5 santrafor var diye. Aras'ı çok severim. Oynamaması hem bizim hem de onun için kayıp. Boyko ve Aras'a kulüp bulmaları söylendi. Oyuncularımdan memnunum, ligde geride kaldık, puan olarak gerideyiz ama oyun olarak öndeyiz.

"BALOTELLİ BEDAVYSA GELSİN"

Balotelli tartışılmaz. Aldığım bilgilere göre kendisine etrafına zarar verecek boyutta olduğu söyleniyordu o yüzden sıcak bakmamıştım ama iyi oyuncu Balotelli. Bedavaysa gelsin, soru işaretleri var. Oyuncu olarak bize çok uygun ama özel hayatı sorunlu. Ama alınırsa ve gelip oynarsa bir şey diyemem. Transfer istemiyorum. Şu anda kadro zaten yeterli. Cenk gittiği zaman forvete bir kişi alınsın. Ama orada bir eksik görünüyor.

"ORKAN VE MUSTAFA'YA TEKLİF VAR"

Mustafa Pektemek ve Orkan'ı isteyen takımlar var ama Orkan'ı verince biz ne yapacağız? Burada oynayamıyor deniyor. E oynasın? Bu onun elinde. Orkan çok yetenekli bir oyuncu. Slimani ve Demba Ba... Cenk yüzde 99 gitmesi ama gitmezse ne olacak? Siz önden gitmek istiyorsunuz, alınacak çok oyuncu var. Gitmeden alırsan Cenk'i kovmuş gibi oluruz.

"SİVAS MAÇINI KAZANMALIYDIK"

Bazı maçlar yüzde 20'dir, bazıları yüzde 80'dir. Yenildiğimiz Sivasspor maçı çok enteresan oldu, mucizeler vardı.o maçı kazanmalıydık.Geçen sezon Oğuzhan ve Talisca gol atıyorlardı, bu sezon ilk yarıda atamadılar. Quaresma zaten gol atamıyordu, orta yapıyordu. Oyun olarak iyiyiz ama gol sayımız düşüyor. Oyun olarak Beşiktaş'taki ilk senemden daha iyi durumdayız. 50 senedir bu işin içindeyim. Ben oyuncuların yok olmasından çok rahatsızım. Orkan'ın eksikleri var ama çok yetenekli bir oyuncu. Kendini geliştirmesi gereken noktalar var. Bütün oyuncular kendi kariyerlerini kendisi çiziyor, Cenk gibi.

"OĞUZHAN'IN DAHA ÇOK ÇALIŞMASI LAZIM"

Oğuzhan'a dedim ki; Tolisso 40 milyon Euro'ya gidiyor senin değerin neden daha düşük olsun?" Çalışıyor ama yetmez. Daha çok çalışması lazım. Kıkırdak sakatlığı olduğu için Gökhan Töre'nin sakatlığı çok uzun sürdü. Benim çok umutlu olduğum bir oyuncuydu.

"LENS BÖYLE GİDERSE FORMAYI ALIR"

Leicester'ın şampiyon olduğu sene Mahrez'i izlerken baktım ve 'Gökhan bunu geçer' diye düşündüm. Andreas Beck iyi bir oyuncuydu ama sinirleniyordum. Öne çıkmadan geride kalıyordu. Önce öne çık önde kalamazsan geri dön. Tosic alıyor veriyor topu sonra gidiyor kapıyor ama ben buna takılıyorum. Bilerek mi yapıyorsun dedim. Tudor'u en kötü döneminde kurtarıcı diye alıyorsun, en iyi döneminde gönderiyorsun. Türkiye'de antrenörler rahat çalışamıyor, hep bir baskı var. Lens’in bugün performansı, heyecanı çok iyiydi. Böyle giderse formayı alacak.

"QUARESMA İKİ ORTA KESER ATTIRIR GOLÜ"

Ricardo Quaresma,oradan çok iyi orta attığı orta kestiği için oynuyor. Çok gol attığı için değil. Bunu bazen beklerle de yapmak istiyoruz. Tersten içeri girmesi azdır Ricardo'nın ama iki tane iyi orta keser, attırır golü. Ricardo Quaresma biraz yıprandı. Bu doğru. Son dönemde eksikleri var. Düzelmesi lazım. Tabii ki mükemmel değil, Quaresma'nın da eksikleri var. Üstüne geliniyor, yıpratılıyor. Her şeyi bekleyemezsin. Babel de başka yapıyor. Bu oyuncular Messi değil. Rıza Çalımbay'ın hak ettiği yerden haksız ayrıldığını düşünüyorum. Trabzonspor'da da başarılı olmasını istiyorum. Rıza'yı kendim gibi görüyorum.