Spor |

Şenol Güneş: Hedefimiz hızlı, tempolu, disiplinli, pes etmeyen bir takım

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş düzenlediği basın toplantısında, "Biz bir aileyiz bir sözüyle devam etmek istiyoruz. İyi düşüneceğiz, iyi söyleyeceğiz, iyi yapacağız. Hedefimiz hızlı, tempolu, disiplinli, pes etmeyen, savaşan bir takım" dedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş basın toplantısı düzenledi...

Güneş'in açıklamaları: Kampımız 2 hafta sürecek. Oynayacağımız iki hazırlık maçında daha önce çağırıp oynatamadığımız oyuncularımızı denemek istiyoruz.Eldeki oyuncularımızın en iyisini yapmasını bekliyoruz. Çağrılmayan oyuncular da zamanı gelince bizimle olacak. Birlikte hayal etmeye, çalışmaya, mutlu olmaya ihtiyacımız var. İnanacağız, inandıracağız.

"HERKESTEN FİKİRLER ALACAĞIZ"

Herkesten fikirler alacağız. Güzel oyunlar, güzel sonuçlar bekliyorum. Takım ruhu içerisinde biz diyeceğiz. Herkesi kucaklayan bir takım olacağız. Herkes işini yaparken ülkesini temsil ettiğini unutmasın. Bugünü yarından farklı, yarını da bugünden farklı kılacağız. Herkesin nefesi tabii ki ayrı. Biz bir aileyiz bir sözüyle devam etmek istiyoruz. İyi düşüneceğiz, iyi söyleyeceğiz iyi yapacağız. Hedefimiz hızlı, tempolu, disiplinli, pes etmeyen, savaşan bir takım.

HAZIRLIK KAMPIMIZIN AMACI FRANSA VE İZLANDA MAÇLARI

Konya'dan sonra İzlanda’ya gideceğiz. Yunanistan ve Özbekistan maçında taraftarlarımızla birlikte olacağız. Fransa maçında da aynı heyecan ve coşkuyu görmek istiyoruz ve bekliyoruz. Hazırlık kampımızın asıl amacı Fransa ve İzlanda maçları olacak

Ben hala kulübe gelen yazılı teklif üzerine buraya gelmiş durumdayım. Yeni TFF 1 Haziran'da göreve başlayacak. Gelecek 4 yılla ilgili planlarımızı o zaman yapmaya başlarız.

"10 SENEYE DAMGA VURABİLECEK EKİBİMİZ VAR"

Avrupa Şampiyonası'na katıldığımızda 1. basamağa gelmiş oluruz. 2020'de Avrupa, 2022'de Dünya Kupası'na gidersek sonraki 10 seneye damga vurabilecek bir ekibimiz var"