Gündem

Şen Kardeşler Cinayetinde akraba parmağı çıktı! Müge Anlı'da 15 ay sonra gelen itiraf!

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Hüseyin ve Mehmet Şen kardeşlerin ölümü ile ilgili sır perdesi aralandı. 15 ay sonra gelen itirafla birlikte cinayetle ilişkili biri akraba olmak üzere iki kişi gözaltına alındı.

ATV'nin gündüz kuşağı programı Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bir cinayet daha aydınlığa kavuşmak üzere. 8 Ekim 2020'de cinayete kurban giden Hüseyin ve Mehmet Şen kardeşlerin soruşturmasına sıcak bir gelişme yaşandı.

15 AY SONRA İTİRAF GELDİ

Sunucu Müge Anlı'nın programına taşıdığı cinayette kardeşlere ait 5 cep telefonunun kayıp olduğu ortaya çıkmıştı.

Yayında paylaşılan bilgilere göre, Hatay İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı JASAT timleri, bu kayıp 5 telefonun peşine düştü. Telefonların alım-satım işleriyle ilgisi bulunan M.M. ve S.S. isimli şahıslara ulaşıldı. Hatay Jandarma Komutanlığına götürülen S.S., ifade işlemleri sırasında şok edici bir itirafta bulundu.

Müge Anlı, gelen itirafı canlı yayında, “Cinayetin işlendiği gece S.S., M.M. ve ismini bilmediği bir arkadaşı Hüseyin ve Mehmet Şen kardeşlerin evine gitmiş. İfadesine göre S.S., kapıda gözcülük yapmış. M.M. ve arkadaşı içeri girmiş. Çıktıklarında; ‘sadece kafalarına vurduk’ demişler. İlk gelen bilgilere göre S.S., bu itirafı yaparken; M.M., tüm anlatılanları reddetti” diyerek açıkladı.

"Evinde de çeşit çeşit kılıçları bulunuyormuş. Bu yüzden eve girmişler"

Gözaltı işlemleri süren S.S.’nin ifadelerine aktarmaya devam Anlı, “Hüseyin Şen’in kılıçlara merakı varmış. Evinde de çeşit çeşit kılıçları bulunuyormuş. Bu yüzden eve girmişler” dedi.

Şen kardeşlerin evindeki kılıçlardan nasıl haberdar olduğu sorusunun ardından ortaya şoke eden bir detay daha çıktı. S.S.; Hüseyin Şen ile uzaktan akraba olduklarını, çocukken Hüseyin Şen’in kendisine çikolatalar verip sevindirdiğini, evine girerek kılıçları bu şekilde gördüğü ortaya çıktı.

Cezaevinde plan yapmışlar

S.S. birkaç yıl önce başka bir suçtan cezaevine girdiği ve burada M.M. ile tanıştığı ortaya çıktı. Yine verdiği ifadesinden çarpıcı notlar paylaşan Müge Anlı, “S.S., cezaevinde M.M.’ye bir akrabasının evinde kılıçlar olduğu söylemiş. Bunun üzerine cezaevinden çıktıktan sonra eve girmek için plan yapmışlar. Cinayet gecesi de üç kişi olarak eve gitmişler” diye açıkladı.