Selin Ciğerci'yi hırsızlıkla suçlayan Deniz Akkaya'nın hapsi isteniyor

2017 yılında geçirdiği ameliyatla cinsiyet değiştiren sosyal medya fenomeni ve iş kadını Selin Ciğerci’ye ‘hırsız’ dediği ve dolandırıcıkla suçladığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan manken ve sunucu Deniz Akkaya’ya ‘hakaret’ suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Selin Ciğerci, kendisine ‘dolandırıcı’ diyerek iftira attığı gerekçesiyle Deniz Akkaya'ya 100 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Selin Ciğerci'nin Deniz Akkaya'ya açtığı dava görülmeye devam ederken Ciğerci bu defa kendisine ‘hırsız’ dediği iddiasıyla Akkaya’dan şikayetçi oldu.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; Deniz Akkaya 20 Eylül 2021 tarihinde Instagram hesabından Selin Ciğerci için “Zamanında cep hırsızlığı ile başlamış, işi Londra’ya kadar götürmüş. Bu yolda çok can yakmış. Her gün bir hırsızlık dosyanı açacağız” şeklinde açıklama yaptı. Selin Ciğerci, Deniz Akkaya'nın bu açıklamasının ardından soluğu savcılıkta aldı.

DENİZ AKKAYA'YA HAPİS CEZASI TALEBİ

Soruşturmayı yürüten savcılık, dosyayı Uzlaştırma Bürosu’na gönderdi. Taraflar arasında uzlaşma sağlanmaması üzerine savcılık, Deniz Akkaya’nın üzerine atılı suçu işlediği gerekçesiyle ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açtı.

 

 

Selin Ciğerci'yi hırsızlıkla suçlayan Deniz Akkaya'nın hapsi isteniyor ile ilgili etiketler Selin Ciğerci Deniz Akkaya Savcılık mahkeme dava hapis istemi