Gündem

Şehit Ömer Halisdemir’in babası gözyaşlarıyla anlattı: Dedim ki 'Bu çocuk şehit olur'

Elazığ’da düzenlenen Şühedanın Sesi Elazığ programında konuşan şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, hem ağladı hem ağlattı. Şehit oğlunu anlatan Halisdemir, "Uyku uyumuyordu. Bir gün dedim ki 'Oğlum neden uyumuyorsun' o da, 'Baba uykularım yok' dedi. 'Oğlum bir sıkıntın mı var' diye sordum 'Hayır baba' dedi. Giderken Allah içime doğurdu, dedim ki bu çocuk şehit olur. Bana 'Baba bir gün bir şehadetlik getirteceğim' dedi." ifadelerini kullandı.

Elazığ’da 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı düzenlendi. Bünyamin Eroğlu ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen program, Şehit Alp Taşdemir’in babası Hafız İbrahim Taşdemir’in Kur’an-ı Kerim tilaveti okuması ile başladı. Ardından sinevizyon gösterimi destekli şehitlerin hayatını anlatan sunumlar gerçekleştirildi.

15 Temmuz’da hain darbe girişimini önleyen kahraman şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, oğlunu anlatırken duygu dolu anlar yaşadı.

SALONDAKİLER DE GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

İki kez Elazığ’a geldiğini ifade eden Hasan Hüseyin Halisdemir, “Bütün Güney Doğu'yu gezdim. Buradan bütün Güney Doğulu hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Misafirperverler. Bizlere çok hürmetler ettiler. Konuşacağım çok şey var da, içim biraz buruk olduğu için sizi çok bekletmek istemiyorum.

"BURUK GÖRÜNÜYORDU, UYKU UYUMUYORDU"

15 Temmuz’dan önce yiğidim bayrama gelmişti. Bayramlaştıktan sonra çok içeri buruk görünüyordu. Uyku uyumuyordu. Bir gün dedim ki ’oğlum neden uyumuyorsun’ oda, ’baba uykularım yok’ dedi. 'Oğlum bir sıkıntın mı var ailenle mi ilgili' diye sordum 'hayır baba' dedi. Giderken Allah içime doğurdu dedim ki bu çocuk şehit olur. Bana ’baba bir gün bir şehadetlik getirteceğim’ dedi.

"ŞÜKÜRLER OLSUN O HAİNİ VURMUŞ"

15 Temmuz gecesi Cuma günü Zekai Paşanın emri ile ’Ömer oğlum bu namus senin namusun, ben gelene kadar da bu binayı bekleyeceksin, hainler geliyor’ demiş. Yiğidim de tamam komutanım diyor ve helalleşiyorlar. Zekai Paşanın konuşması, o gece Ömer’le 8 kez konuştum amca dedi. Ömer’e hainler geliyor, Semih Terzi’yi alnından vuracaksın demiş. Şükürler olsun o haini vurmuş" dedi.

Sitene Ekle