Gündem |

Şehit İsa Gümren'in bir ağabeyi daha Türkkan'a suç duyurusunda bulundu

Şehit İsa Gürmen'in kardeşlerinden Abdullah Gümren, ağabeyi Tahir Gümren'e küfür eden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan hakkında 'şehitlik makamına hakaret ve saygısızlık ettiği gerekçesiyle Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Gümren'e Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş da eşlik etti.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit İsa Gümren'in ağabeyine küfür etmesine tepkiler sürüyor.

Şehit İsa Gümren'in diğer ağabeyi Abdullah Gümren, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş ile birlikte, İYİ Partili Lütfü Türkkan hakkında Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Başkan Taydaş, suç duyurusunun ardından, "İYİ Partili Lütfü Türkkan şehit ağabeyine küfür etmişti. Şehidimizin diğer ağabeyi Abdullah Gümren Turgutlu'da yaşamaktadır. Biz de şehit ağabeyi ile bugün Turgutlu Adliyesi'nde İYİ Partili Lütfü Türkkan hakkında suç duyurusunda bulunduk. Türkkan'ın grup başkan vekilliğinden el çektirilmesi yetmez, milletvekilliğinden de istifa etmesi gerekli" açıklamasında bulundu.

DHA