Gündem |

Sedef Kabaş için "Atasözü söyledi hapse atıldı" diyen Akşener, kendisine 'madam' diyene dava açtı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içerikli sözler sarfeden Sedef Kabaş'ı "Atasözü söyledi." diyerek destekleyen Akşener'in kendisine 'madam' diyen 68 yaşındaki Aliye Damarcı'ya hakaret davası açtığı öğrenildi.

Canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içerikli sözler söyleyen Sedef Kabaş'a "Atasözü söylediği için hapse atıldı" diyerek destek çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisine 'madam' diyen 68 yaşındaki Aliye Demirci'ye hakaret davası açtığı ortaya çıktı.

'MADAM' ETİKETİ ÜZERİNDEN BİR TWEETİ ALINTILAMIŞTI

Twitter'da 2020 yılında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik "madam" ifadesinin kullanıldığı bir etiket açılmıştı. 68 yaşındaki Aliye Damarcı da bir tweeti alıntılayarak kendi hesabından paylaştı. Bunun üzerine Akşener’in kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten Damarcı, yaklaşık 7 aydır bu dava ile uğraşıyor.

 

"YÜZLERCE KİŞİYİ ŞİKAYET ETTİ"

Damarcı'nın avukatı Nilhan Öngel, "Akşener, Sedef Kabaş’ın polis merkezine götürülmesini, ‘Bu zihniyet gidecek, Türkiye’ye adalet gelecek’ diyerek eleştirdi ama kendisi, 68 yaşındaki müvekkilimin hakaret içermeyen bir davranışından dolayı kendisini dava edip şikayette bulundu. Kabaş hakkında açıklama yapıyor kendisi de yüzlerce kişiye hakaret davası açarak mağdur ediyor" dedi.

"ÖZÜR DİLEYEREK UZMAŞMA TALEBİNDE BULUNDUM. KABUL EDİLMEDİ"

Defalarca karakola giderek ifade vermek durumunda kalan Aliye Damarcı ise "Sosyal medyadan pek anlamayan biriyim. Sosyal medya hesabımdan bir paylaşımı alıntı olarak paylaştım. Bunun sonucu bana dava açıldı. Hakaret içermeyen bilinçsizce bir paylaşımdı. Karakol vasıtasıyla haberim oldu. Adliyeye gittim, özür dileyerek uzlaşma talebinde bulundum. Kabul edilmedi" ifadelerini kullandı.