'Sedat Peker'in sağ kolu Emre Olur Türkiye'ye getirildi' iddiası!

Erk Acarer, kamuoyunda Sedat Peker'in sağ kolu olarak bilinen ve basın danışmanlığını yapan Emre Olur'un, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Arnavutluk'a deport edildiği, ardından da teslim alınıp Türkiye’ye getirildiği iddia edildi

Erk Acarer, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e yakın kaynaklardan edindiğini belirttiği bazı iddiaları gündeme getirdi.

Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur'un Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) oturum işlemlerini tamamlamak için devlet dairesine çağırıldığını; buradan önce Sırbistan'a ardından Arnavutluk'a yollandığını yazan Acarer, "önceden haber verildiğini belirttiği Türk yetkililer tarafından teslim alınıp bu sabah itibarı ile Türkiye’ye getirildiğini" ileri sürdü.

Acarer’in Twitter’dan yaptığı paylaşımlar şöyle:

“Sedat Peker cephesinde yeni ve önemli gelişme! Peker’e yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiler çemberin daraldığını gösteriyor. Kamuoyunda basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, 3 gün önce Arnavutluk’tan B.A.E’ye geçiyor.

Üç gün sonra, oturum işlemlerini tamamlamak için devlet dairesine çağrılıyor. Ama işlemleri yapılmıyor. Önce Sırbistan aktarmalı uçakla Arnavutluk’a yollanıyor. Önceden haber verildikleri anlaşılan Türk yetkililer, onu oradan teslim alıp bu sabah itibarı ile Türkiye’ye getiriyor.

Birbiri ardına gelişen bu olaylar bize ‘bir şey’ anlatıyor. Peker’in, başına 25 milyon $ konması, evine saldırı, ardından yakınlarının kurşunlanması ve kilit adamına yönelik operasyon, hem Türkiye hem de çeşitli saiklerle yakınlaşılan ve anlaşmalar yapılan BAE’nin Peker’e mesajı.

Olanları “Bir daha paylaşım yaparsan seni de iade ederiz” diye okunabilir. Anlattıklarının ne kadar önemli olduğu bir kez daha teyid ediyoruz. Keşke biraz daha derinlemesine araştırma yapabilseydik, gerçeğin biraz daha üzerine gidebilseydik ve böyle balık hafızalı olmasaydık!”

'Sedat Peker'in sağ kolu Emre Olur Türkiye'ye getirildi' iddiası!

'Sedat Peker'in sağ kolu Emre Olur Türkiye'ye getirildi' iddiası! ile ilgili etiketler Sedat Peker Türkiye emre olur Erk Acarer