Magazin

Seda Sayan ile Mehmet Ali Erbil olayında son gelişme! Aradaki buzlar eridi

Yıllardır sıkı dost olarak bilinen Mehmet Ali Erbil ile Seda Sayan kavgasında yeni bir gelişme yaşandı. Mehmet Ali Erbil'in geçmişinin kirli olduğunu söylediği Seda Sayan, tecavüz iddiasıyla suçladığı Erbil ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla söylediklerine açıklama getirdi.

Mehmet Ali Erbil ile Seda Sayan arasında sosyal medya üzerinden yaşanan tartışma, ikiliden peş peşe gelen açıklama ile son buldu.

Mehmet Ali Erbil - Seda Sayan


64 yaşındaki oyuncu, sunucu, yapımcı, komedyen, şovmen ve seslendirme sanatçısı Mehmet Ali Erbil, Seda Sayan'dan söyledikleri için özür dileyerek sosyal medya hesabından ''Seda benim canımdır, kardeşimdir, oğlu oğlumdur. O da benim çocuklarımı kendi çocuklarından ayırmaz. Ben ilaçların tesiriyle bir yanlış yaptım, özür diliyorum Seda'dan da, Oğulcan'dan da.. Aramızda kimse giremez, girmesin'' şeklinde açıklamada bulundu.

Mehmet Ali Erbil - Seda Sayan


Kendi Instagram sayfasında Erbil'in bu paylaşımına yer veren Seda Sayan ise, ''Şahsıma yapılan çok ağır hakaretlerden sonra öfkeyle, ayrılık sebebi olan ALDATMA'yı tecavüz diye yanlış dile getirdim. Kamuoyunun bilgisine... İftira değil, yanlış açıklama oldu.'' şeklinde cevap verdi.

 Mehmet Ali Erbil - Seda Sayan

 

NE OLMUŞTU?

Mehmet Ali Erbil, Tolga Yüce'nin "Geçmişi biraz daha temiz olsaydı iftar programı da sunardı. Helal olsun televizyonlar reyting alamayan bu kadını hâlâ çalıştırıyorlar" sözünü Instagram'da paylaştı. Neden böyle bir paylaşımda bulunduğu sorulunca Erbil "Seda Sayan iki senedir beni aramadı. Bir kez bile sağlık durumumu sormadı..." şeklinde şaşırtan bir açıklamada bulundu.

Sayan ise “Tuğba (Coşkun) ile evli iken hizmetli masum kıza tecavüz ettiğinde sessiz kaldığım için geçmişimin kirli olduğu doğrudur. Boşanma nedenin bu olay olduğu için eşlerin, ailen, herkes olaya vakıftı. Hepsi seni kurtarma peşindeydi. Geçmişi kirli olan sensin.” şeklinde yaptığı açıklama ile Erbil'e cevap verdi.

Mehmet Ali Erbil - Seda Sayan

Mehmet Ali Erbil'den daha sonra şu açıklama geldi: “Ben Mehmet Ali Erbil; hepinizin bildiği tanıdığı. Evet sınırı aştım, hata yaptım, sitem edeyim derken kontolü kaybettim. Üzgünüm, amacım kimsenin onuruna zarar vermek değildi. Hele ki tarih kadar eski bir dosta karşı böyle bir niyetim asla olamaz. Ama sizler şunu da biliyorsunuz ki ben 2 yıldır ölümün kıyısında yaşıyorum; doktorlarım zaten tüm çevremi istemsiz hezeyanları olabileceğim konusunda uyardılar. Şimdi soruyorum; ben bir hata yaptıysam bunun karşılığı iftira mı olmalıydı? Yakışmadı. Siz de sormadınız mı madem böyle bir şey vardı niye sustun diye? Her neyse; benim alnım ak ve kendi payıma düşeni yaptım. Herkes de kendisine yakışanı yapsın.”

Seren Serengil ise Sayan’ın geçmişiyle ilgili bir takım iddialarda bulunarak sosyal medya hesabından “Mehmet Ali, seni üzeni üzerim. Hele pavyondan çıkıp, yemediği halt kalmamış, zamanında zengin iş adamlarına kadın ayarlayan peşkeş çekenleri hiç affetmem. Sana attıkları iftirayı onlar ispat edemezler ama bende bu arsızların tapeleri var. Sana bir laf daha ederlerse onları yayınlarım” şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu.

Seda Sayan'ın iddiaları sonrası Mehmet Ali Erbil'e destek çıkan Seren Serengil, yaptığı paylaşımı dört dakika içerisinde sildi. Merak konusu olan paylaşımıyla ilgili Günaydın'a konuşan Seren Serengil, paylaşımında söz konusu bahsi geçen ismin Seda Sayan olmadığını, birkaç kişinin daha bu tarz yorumlar yaptığını görünce Mehmet Ali Erbil'i savunma amaçlı bir açıklamada bulunduğunu belirtti. Serengil, Mehmet Ali Erbil'i çok sevdiği için böyle bir paylaşım yaptığını da sözlerine ekledi.

Son olarak ikili yine sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklama ile aradaki buzları erittiklerini gözler önüne serdi.