Dünya

Savaş alanına döndü: ABD'de süpermarkette silahlı saldırı!

ABD’nin Tennessee eyaletinde süpermarkete düzenlenen silahlı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, 12 kişi de yaralandı. Yaralılardan bazılarının durumu ağır.

ABD’nin Tennessee eyaletinde yer alan Memphis kentinde bulunan Kroger adlı süpermarkete bir kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi.

SWAT EKİBİ REYONLARIN ARASINDA SAKLANAN SİVİLLERİ KURTARDI

Saldırıda, 1 kişinin hayatını kaybettiği, 12 kişini ise yaralandığı bildirildi. Collierville Polis Şefi Dale Lane yaptığı açıklamada, çatışmanın Memphis'in yaklaşık 50 kilometre doğusunda banliyö bölgesindeki bir Kroger mağazasında çıktığını ifade ederek, saldırıda toplam 13 kişinin vurulduğunu ve bunlardan 12'sinin hastanelere kaldırıldığını, yaralılarından bazılarının sağlık durumunun ciddi olduğunu aktardı.

34 YILDIR BU İŞTEYİM, BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM

SWAT ekibinin ve diğer memurların saldırının yaşandığı süpermarkette, koridor koridor dolaşarak saklanan kişileri bularak güvenli bölgeye çıkardığını belirten Lane, saldırganın ise kendini vurarak öldürdüğünü açıkladı.

Lane, saldırganın ve kurbanların kimlikleri henüz açıklamazken, “34 yıldır bu işin içindeyim ve hiç böyle bir şey görmedim” dedi.

Saldırıyla ilgili soruşturma devam ediyor.