Magazin |

Şarkıcı Gökhan Özen hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Şarkıcı Gökhan Özen’in rüşvet dağıtmakla suçladığı eski kayınpederi Mehmet Sevigen “Bana iftira atıyor” diyerek eski damadından şikayetçi oldu. Savcılık ifadesini alamadığı Gökhan Özen hakkında yakalama kararı çıkardı.

Şarkıcı Gökhan Özen, sosyal medyada eski kayınpederi Mehmet Sevigen'in otel açmak için rüşvet dağıttığını ve CİMER'e şikayet ettiğini açıkladı. Mehmet Sevigen önce Özen hakkında 1 liralık tazminat davası açtı ve kazandı. Sevigen iftiraya maruz kaldığını belirterek ayrıca suç duyurusunda da bulundu.

Savcılık ifadesini alamadığı Gökhan Özen hakkında yakalama kararı çıkardı ancak avukatları Özen'in yurtdışından geleceğini ifade ederek yakalamanın kaldırılmasını talep etti.

İFADE VERMEYE GİTMEDİ


Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre; Mehmet Sevigen, şarkıcının hakkında asılsız iddialarda bulunduğunu, kişilik haklarının ve itibarının zedelendiğini, ileri sürerek iftiraya maruz kaldığını belirtti. Eski damadının cezalandırılmasını isteyen Sevigen'in şikayetinden sonra olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Mehmet Sevigen eski damadı Gökhan Özen hakkında suç duyurusunda bulundu

Soruşturma kapsamında savcılık Gökhan Özen'i ifadeye davet etti. Özen, ABD'de bulunduğu için savcılığın davetine gelmeyince bu kez hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

 YAKALAMA KARARI KALDIRILDI

Geçtiğimiz günlerde Gökhan Özen avukatları aracılığıyla savcılığa başvurarak yurt dışında bulunduğu için ifade vermeye gelemediğini, yurda gelmek için harekete geçtiğini ancak yakalama kararı olduğundan dolayı havalimanında polisler tarafından gözaltına alınmamasını hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasını talep etti. Savcılık ünlü şarkıcının yakalamasını ifadeye gelmesi şartıyla kaldırdı.