Yaşam

Şanlıurfa'da kız çocuklarının kabusu olan yabancı uyruklu sapık tutuklandı

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde takip ettiği 3 çocuğa cinsel tacizde bulunan yabancı uyruklu Enver İ., kamera kayıtlarından yakalanmıştı. Tacizi itiraf edip suçu şeytana atan çocuk tacizcisi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 26 yaşındaki yabancı uyruklu Enver İ., takip ettiği 7, 8 ve 10 yaşlarındaki 3 kız çocuğuna cinsel tacizde bulundu. Ailelerin şikayeti üzerine yüzlerce kamera kaydını inceleyen polis, zanlıyı yakaladı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Enver İ., İfadesinde suçunu kabul ederken "şeytana uyduğunu" söyledi. Çocuk tacizcisi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Mide bulandıran olaylar 27 Aralık 2021 tarihi ile 12 Ocak 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşandı. 27 Aralık 2021 tarihinde yaşanan olayda sofra silkelemek için evlerinin önüne çıkan 8 yaşındaki kız çocuğu, cinsel tacize uğradı. 7 Ocak 2022 tarihinde yaşanan ikinci olayda ise 10 yaşındaki kız çocuğu, fırından ekmek aldıktan sonra eve dönerken kendisini takip eden şahsın cinsel tacizine uğradı. 12 Ocak 2022 tarihinde yaşanan son olayda ise ekmek almak için markete giden 7 yaşındaki kız çocuğu, kendisini takip eden şahıs tarafından sıkıştırıldığı çıkmaz sokakta taciz edildi.

Ailelerin şikayeti üzerine çalışma başlatan Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ekipleri, zanlıyı yakalamak için yüzlerce kamera kaydını inceledi. Yapılan incelemede, şahsın 26 yaşındaki yabancı uyruklu E.İ. olduğu tespit edildi. Zanlı, polisin operasyonuyla evinde gözaltına alındı. Evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenilen şahıs emniyete götürüldü. Emniyete götürülen çocuklar da şahsı teşhis etti. Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edildi.

Tacize uğrama anları güvenlik kameralarına da yansıyan çocuklara psikolojik destek verilirken zanlının eşi ve çocuğu da emniyete götürüldü.

İHA

 

Sitene Ekle