Popüler Haberler |

Sancaktepe Pandemi hastanesi nerede? Prof.Dr. Feriha Öz hastanesi özellikleri neler?

Sancaktepe Pandemi hastanesi nerede ve Prof.Dr. Feriha Öz acil durum hastanesinin özellikleri neler soruları vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Sadece 45 günde tamamlanan ve bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı yapılacak olan Prof.Dr. Feriha Öz acil durum hastanesinin özellikleri saymakla bitmiyor. Peki Sancaktepe pandemi hastanesi nerede, Prof.Dr.Feriha Öz Acil durum hastanesi detayları haberimizde...

Prof.Dr. Feriha Öz Acil Durum hastanesi nerede sorusu vatandaşlar tarafından arama motorlarında yoğun olarak araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Sancaktepe Pandemi Hastanesinin açılışını bugün yapacak. Sadece 45 günde tamamlanan ve depreme dayanaklı olarak inşa edilen Prof.Dr. Feriha Öz acil durum hastanesi, koronavirüs salgını sürecinde yaşanması muhtemel yoğunluğa karşı inşa edilmişti. Peki Sancaktepe pandemi hastanesi nerede, Prof.Dr.Feriha Öz Acil durum hastanesi detayları haberimizde...


SANCAKTEPE PANDEMİ HASTANESİ/FERİHA ÖZ HASTANESİ NEREDE?

Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, Sancaktepe'de inşa edildi.

 

PROF.DR FERİHA ÖZ ACİL DURUM HASTANESİNİN ÖZELLİKLERİ NELER?

Feriha Öz hastanesi nerede? İşte Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi ile ilgili detaylar...

Depreme dayanıklı olarak sadece 45 günde inşa edilen Feriha Öz hastanesinin özellikleri son teknoloji ile donatılmış durumda.

Yapımı için yaklaşık 4 bin personelin 3 vardiya şeklinde çalıştığı sağlık tesisi, ameliyathaneleri, MR, triyaj odaları, laboratuvarları, anjiyo ile ekoları ve ultrasonlarıyla tam teşekküllü bir hastane altyapısına sahip olarak hizmet verecek.

Hastane, 125 bin metrekare alana kurulurken, 75 bin metrekarelik kapalı alanıyla sağlık hizmeti verecek. 1008 yatak kapasitesi ile sağlık sistemine önemli katkılar sunacak hastanede istenildiğinde her oda yoğun bakıma da dönüştürülebilecek.

Sağlık tesisinde 500 araçlık otopark ve 16 ameliyathanenin yanı sıra 36'sı diyaliz ve yoğun bakım altyapısına sahip 576 banyolu hasta yatak odası, 36'sı diyaliz hasta altyapısına sahip 432 yoğun bakım yatağı, 36 acil müşahede yatağı, 8 triyaj, 2 CRP, 4 tomografi, 4 MR, 2 X-ray odası bulunuyor.