Gündem

Sanat camiasından davası olanların hapis cezasını indirebileceğini söyleyip dolandırdı

Sanat camiasından isimlerden davası olanların hapis cezasını indirebileceği vaadiyle milyonlarca liralık dolandıcılık yapan Ömer Eren Şar tutuklandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmada Şar ile birlikte 11 kişi tutuklandı. Tutuklanan Şar'ın ilişkilerinden yargı mensuplarının bilgisinin olmadığı tespit edildi.

Yargıda bağlantıları olduğunu öne sürüp davası olanların hapis cezasını indirtebileceğini ve cezaevinden çıkarabileceğini söyleyerek sanat camiasını milyonlarca lira dolandıran Ömer Eren Şar yakayı ele verdi.

2011'de Eska adlı prodüksiyon şirketini kuran, ünlü isimlerle bir araya gelerek reklam ve klip çekimleri yapan Ömer Eren Şar, iddiaya göre özellikle yargı camiasındaki kişilerle fotoğraflar çektirip çevresindekileri yargıda sözünün geçebileceğine inandırdı.

Sabah gazetesinden Atakan Irmak'ın haberine göre sanat camiasındaki referansları aracılığıyla davası ya da soruşturması bulunan kişilerle irtibat kurmaya başlayan Ömer Eren Şar'ın, dava dosyalarını çözebileceğini vaat ederek yüksek miktarda para aldığı belirlendi.

CİNAYET DAVASI İÇİN 500 BİN LİRA İSTEDİ

Şar'ın, bir cinayet davasında sanığın cezasını indirebileceği ancak karşılığında 500 bin lira para istediği ortaya çıktı. Parayı aldıktan sonra çeşitli bahaneler sunan Şar'ın üst düzey kişilerle konuştuğunu ve duruma el atacaklarını söylediği belirlendi.

BİR KİŞİYİ CEZAEVİNDEN ÇIKARMA VAADİYLE 1 MİLYON LİRA ALDI

Şar'ın para ilişkilerinden yargı mensuplarının bilgisi olmadığı belirlendi. Şar'ın bir uyuşturucu davasında ise sanığın alacağı cezayı indirteceği gerekçesiyle 200 bin lira aldığı, bir başka kişiden de cezaevinden çıkarmak vaadiyle 1 milyon lira aldığı tespit edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında Şar ile birlikte ona yardım ettiği gerekçesiyle aralarında şarkıcı Ufuk Şenel'in de bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 4'ü tutuklandı.