Yaşam |

Şampiyon motosikletçinin öldürüldüğü cinayetten yeni ayrıntı: Katilini ve çalışanı böyle darp etti

Türkiye şampiyonu motosikletçi Mustafa Adım'ın gittiği çorbacıda öldürülmesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Cinayet önceisnde Adım'ın katil zanlısı Yusuf Sivridağ'ı ve mekada çalışan bir kişiyi darp ettiği anlar ortaya çıktı.

Eğlence mekanı işleten Mustafa Adım, arkadaşlarıyla birlikte çorbacıya gitti. Bir süre sonra Adım’ın iş yerinde garsonluk yapan Yusuf Sivridağ da çorbacıya geldi. 

Sivridağ, burada tabancasını çıkarıp, patronuna 3 el ateş etti. Arkadaşları tarafından yakındaki özel hastaneye götürülen Mustafa Adım, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılmadı. Kaçan Yusuf Sivridağ da yakalanarak gözaltına alındı.

Adım'ın aynı zamanda motor sporcusu olduğu, 2014 yılındaki Türkiye Motosiklet Drag Yarışları'nda şampiyon olduğu öğrenildi. Sivridağ, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. 

Öte yandan Mustafa Adım'ın öldürülmeden önce Yusuf Sivridağ'ı kendi iş yerinde darbettiği anların güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Adım'ın, Sivridağ'ın yüzüne yumruk ve tekme attığı daha sonra yakasından tutarak mekan dışına çıkardığı anlar yer aldı.