Şampiyon güreşçi Yasemin Adar Yiğit Burhaniye’ye konuk oldu

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Yasemin Adar Yiğit, Balıkesir'in Burhaniye ilçesine konuk oldu. Balıkesirli Milli Güreşçi Yasemin Adar Yiğit, altın madalya sevincini Burhaniyelilerle paylaştı. Yasemin Adar, Kaymakam İlyas Memiş ve Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler'in misafiri oldu. Şampiyon güreşçi Atatürk Spor Salonu'nda öğrencilerle de bir araya geldi

Yiğit ile birlikte antrenör ve teknik ekibi makamında ağırlayan Başkan Deveciler, milli şampiyonu tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Burhaniye ziyaretine milli güreşçi Aslan Seyhanlı ile Adar’ın Antrenörü Kemal Kurt da katıldı. 

Yasemin’e gösterdiği üstün başarıdan dolayı cumhuriyet altını hediye ettikten sonra plaket ve yöresel Burhaniye ürünlerinden oluşan bir sepet takdim eden Deveciler, "Ülkemizin gururu, ilklerin sporcusu ve ayrıca Balıkesirli hemşehrimiz dünya şampiyonumuzu Burhaniye'de ağırlamaktan büyük gurur duyduk" dedi.

Daha sonra Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Yasemin Adar Yiğit ve ekibi adına Belediye Blue Port Otel’de bir yemek düzenledi. Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban ve Belediye Kültür Müdürü Rukiye Güven'in de katıldığı yemek sonrası Yasemin Adar Yiğit, Burhaniye Kapalı Spor Salonu'nda Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Aslan Alpaslan ve hocaları ile birlikte gençlerle bir araya gelerek olimpiyat maceralarını aktardı. Şampiyon güreşçi öğrencilerin sorularını da cevapladı.

Şampiyon güreşçi Yasemin Adar Yiğit Burhaniye’ye konuk oldu

Şampiyon güreşçi Yasemin Adar Yiğit Burhaniye’ye konuk oldu - Resim : 2

Şampiyon güreşçi Yasemin Adar Yiğit Burhaniye’ye konuk oldu ile ilgili etiketler Burhaniye Balıkesir yasemin adar