Sami Karaören Hayatını Kaybetti! Gazeteci Sami Karaören Kimdir, Kaç Yaşında ve Neden Öldü?

Cumhuriyet Gazetesi eski Yazı İşleri Müdürü Sami Karaören hayatını kaybetti. Gazetede Olaylar ve Görüşler sayfasının da yöneticiliğini yapan duayen gazeteci Sami Karaören kimdir? Sami Karaören kaç yaşında, neden öldü? İşte detaylar...

1924 yılında doğan gazeteci Sami Karaören hayatını kaybetti. Cumhuriyet Gazetesi eski Yazı İşleri Müdürü olan ve aynı zamanda Olaylar ve Görüşler sayfasının yöneticiliğini yapan Sami Karaören Türkçe konusunda hassasiyetiyle bilinen duayen bir gazeteci olarak tanınıyordu. Peki Sami Karaören kimdir?

SAMİ KARAÖREN KİMDİR?

Sami Karaören 1924 yılında Fethiye'de doğdu. Şair Cahit Külebi'nin de öğrencisi olan Karaören İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunuydu.

Sami Karaören Hayatını Kaybetti! Gazeteci Sami Karaören Kimdir, Kaç Yaşında ve Neden Öldü?

1961 yılında başladığı Cumhuriyet Gazetesi'nde uzun süre yazı işleri müdürü olarak görev yaptı ve makaleler redaktörü olarak çalıştı.

Sami Karaören aynı gazetede Olaylar ve Görüşler sayfasının yöneticiliğini yaptı. Çeşitli dergi ve gazetelerde gezi notları, dil ve edebiyat üzerine yazılar yazdı. 1962’de Türk Dil Kurumu Gazetecilik ve Dil Ödülü’nü aldı.

Sami Karaören'in cenaze töreni 12 Mayıs 2022 Perşembe günü Zincirlikuyu Mezarlığı'nda yapılacak.

Sami Karaören Hayatını Kaybetti! Gazeteci Sami Karaören Kimdir, Kaç Yaşında ve Neden Öldü? ile ilgili etiketler Cumhuriyet Gazetesi sami karaören kimdir sami karaören