Yaşam

Saldırganlar husumetlilerini taradı! Lunaparktan çıkan baba ile oğlu vuruldu

Diyarbakır’da 2 kişi seyyar manavdaki husumetlilerine ateş açtı. Saldırıda manavda oturan 2 kişi ile o sırada Lunapark’tan çıkan baba ile 3.5 yaşındaki oğlu da yaralandı. Polis ekipleri kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesi Fırat Bulvarı üzerinde bulunan Lunapark köşesinde, karpuz satılan seyyar manavda husumetlileriyle karşılaşan iki kişi, tabancalarını çıkarıp rastgele ateş etmeye başladı.

LUNAPARKTAN DÖNEN BABA İLE OĞLU YARALANDI

Açılan ateşte manavda oturan M.T. ve U.B. mermilerden kaçmaya çalışırken yaralandılar, saldırganlar ise yaralıların peşinden ateş etmeye devam etti. Bu sırada eğlence için Lunaparka gelen M.E. ve 3.5 yaşındaki oğlu K.A.E.'de çıkış kapısının önünde kendilerine isabet eden mermilerden dolayı yaralandı.

SİLAHLI SALDIRGANLAR KAÇTI

Silah sesleri üzerine çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken, yaralılar ilk müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Hastanesi ile Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

POLİS ARAMA BAŞLATTI

Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Çevredeki bazı araçlar ve seyyar tezgahlara da kurşun isabet ettiği görüldü. İnceleme yapan polis ekipleri, kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

İHA

Sitene Ekle