Gündem |

Sahte içki operasyonu…

Muğla’nın Yatağan ilçesinde jandarma ekiplerinin bir ev ve depoya düzenlediği operasyonda 595,5 litre sahte içki ele geçirildi.

Muğla Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Yatağan Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yatağan ilçesine bağlı Bozarmut Mahallesi’ndeki bir ev ve depoda sahte içki yapıldığı istihbaratını alarak, belirlenen adreslere operasyon düzenledi.

Operasyonda ev ve depoda arama yapan ekipler, 580 litre el yapımı şarap, 1,5 litre etil alkol, 1 litre viski, 13 litre rakı, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 447 litre kekik suyu, 169 litre yarpuz suyu, 600 kilogram yarpuz bitkisi, 120 kilogram defne bitkisi, 90 kilogram kekik bitkisi, 15 kilogram adaçayı, 750 kilogram ardıç bitkisi ele geçirdi. Şüphelilerin Yatağan ilçesine bağlı Yeni Mahalle’deki iş yerinde yapılan aramada ise, 1 adet 9 milimetre çapında ruhsatsız tabanca, 11 adet 9 milimetre çapında mermi, 73 adet cinsel gücü artırıcı ilaç, 1 litre üretilmiş rakı ve tedavide kullanılan 9 adet masaj aleti ele geçirildi. Ev, depo ve iş yeri sahipleri hakkında yasal işlem başlatıldı.

Konuyla ilgili Muğla Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Muğla İl Jandarma Komutanlığı’nca toplum destekli güvenlik anlayışı çerçevesinde halkımızın sağlığını tehdit eden, ölümlere sebep veren ve vergi kaybına neden olan tüm kaçakçılık olayları ile mücadeleye kararlılıkla devam edilecektir” denildi.