Yaşam |

Sahte içki faciası: Pet şişede satın alınan rakıdan zehirlenen 11 kişi yoğun bakımda

Tekirdağ'da sahte içki bir faciaya daha neden oldu. 11 kişi pet şişede satın aldıkları sahte rakıyı içtikten sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldı ve yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Korkunç olay sonrası 4 kişi entübe edilirken, polis ilçede meydana gelen sahte içki ölümleri için operasyon başlattı.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde gece yarısından itibaren devlet hastanesine, sahte içkiden zehirlenme şüphesiyle gelenler oldu.

FARKLI YERLERDEN TOPLAM 11 KİŞİ HASTANEYE BAŞVURDU

Hıdırağa Mahallesi'nde yaşayan 6 kişi ve diğer bölgelerde oturan 5 kişi de hastaneye başvurdu. Tedaviye alınan bu kişilerin sahte rakıdan zehirlendiği belirlendi. Yoğun bakımda solunum cihazına bağlanan 11 kişiden 4'ü, entübe edildi.

POLİS İLÇEDE SAHTE İÇKİYE YÖNELİK OPERASYON BAŞLATTI

İlçede sahte içkiden zehirlenmeler nedeniyle polis, kapsamlı operasyon başlattı. Hıdırağa Mahallesi'nde zehirlenen 6 kişinin, 1 şüpheliden pet şişede satın aldığı rakıdan zehirlendiği belirtildi. Polis, Hıdırağa Mahallesi'nde sahte rakı satıldığı iddia edilen büfede yaptığı aramada 25 litre sahte rakı, 29 bin 940 içi kıyılmış tütünle doldurulmuş makaron ele geçirdi. İş yeri sahibi K.U. kaçarken, eşi N.U. gözaltına alındı. Polis, ilçede sahte içkiye yönelik operasyonlarını sürdürüyor.

 

Sitene Ekle