Sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın babasından şok suçlama! "Annesi ve üvey babasının haberi var"

Türkiye'nin konuştuğu sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın babası Ali Özkiraz dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kızının kendini de kandırdığını söyleyen baba, "Traktörümü satıp parasını kızımın tıp kitapları için gönderdim. Bu paraları bunlar aile içinde mi yediler? Annesinin ve üvey babasının da haberi var, saklıyorlar." dedi.

Tekirdağ'da Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde 1 yıldır pratisyen hekim olarak görev yapan Ayşe Özkiraz'ın, lise mezunu sahte doktor olduğu ortaya çıktı.

Kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan Sahte Doktor Ayşe Özkiraz'ın tutuklanmasının ardından, Tokat'ta yaşayan babası Ali Özkiraz DHA'ya açıklamalarda bulundu.

"KIZIMI OKUTMAK İÇİN TRAKTÖRÜMÜ SATTIM"

Telefonla açıklama yapan baba Özkiraz, kızını okutmak için sürekli para gönderdiğini belirterek, "Traktörümü satıp parasını kızıma gönderdim. Tıp kitapları için benden 35 bin lira para aldı. Devamlı oğlumla birlikte 2012 yılından beri ona para gönderiyordum.

 

"ANNESİNİN VE ÜVEY BABASININ HABERİ VAR"

Bu paraları bunlar aile içinde mi yediler? Annesinin ve üvey babasının da haberi var, saklıyorlar. Kızım bana geçen sene doktor olduğunu söyledi." dedi.

 

"BEN HAYATIMDA 19 YAŞINDA DOKTOR GÖRMEDİM"

Baba Özkiraz, "Oğlum ile telefonda konuşuyordu, ben de şüphelendim sordum, kızım, 'Süper puan ile mezun oldum' dedi. Ağabeyi de şokta, 5 çocuğunun rızkını Ayşe'ye verdi. Oğlum da kullanıldı. Ben daha önce şüphelenip oğluma sordum, 'Bu kızın yaşı tutmuyor? Nasıl bitirdi okulu' dedim. Ben hayatımda 19 yaşında doktor görmedim" ifadelerini kullandı.

YURT SORUMLUSU: HİÇ ŞÜPHELENMEDİK

Özkiraz'ın kaldığı yurdun sorumlusu ise "Burada 4-5 ay kaldı. Belgelerin hepsini görmüştük, normal bir öğrencinin böyle bir şey yapabileceğini düşünmediğimiz için şüphelenmedik. Arkadaşları söyleyince öğrenci işlerine sorduk, öğrenci olmadığını anlayınca gönderdik" dedi.

Sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın babasından şok suçlama! "Annesi ve üvey babasının haberi var" ile ilgili etiketler doktor