Koronavirüs |

Sağlıkçılar başbakana sırtını döndü! Hastane ziyaretinde soğuk duş

Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir hastaneyi ziyarete giden Başbakan Sophie Wilmes, sağlık çalışanlarının protestosuyla karşılaştı. Hastane çalışanları koronavirüs salgını süresince hükümetin yeterli yardımı yapmadığı için böyle bir protestoya başvurduklarını açıkladı.

Dünya üzerinde en çok koronavirüs vakası görülen 15’inci ülke olan Belçika’da gündem Brükselli sağlık çalışanlarının Başbakan Sophie Wilmes’i protestosu oldu.

Dün başkent Brüksel’deki Saint Peter Hastanesi’ne resmi ziyarette bulunan Wilmes’in aracı hastaneye gelirken sağlık çalışanları yolun her iki tarafına geçerek sırtlarını döndü ve başbakanı bu şekilde karşıladı.

Ülkede koronavirüsle mücadelenin merkezi haline gelen Saint Peter Hastanesi çalışanları hükümetin yardım çabalarının yeterli olmadığı için böyle bir protesto yaptıklarını açıkladı.

Protestocu sağlık çalışanlarının sözcüsü, bütçe kesintileri, düşük maaşlar ve çalışan eksikliği gibi sorunlar sebebiyle başbakanı protesto ettiklerini söyledi. Çin’in Wuhan kentinden gelen Philippe Soubry isimli ilk hastanın tedavi edildiği hastaneyi gezmek siteyen Başbakan böylelikle aylar sonra ilk kez resmi olarak bir hastaneyi ziyaret etmiş oldu.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.