Popüler Haberler

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Başvuru şartları nelerdir?

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığa alınacak 32 bin personele ilişkin ayrıntıları açıkladı. Birçok kişi personel alımının ne zaman yapılacağını merakla arama motorlarından araştırmayı sürdürüyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Başvuru şartları nelerdir? Detaylar haberimizde....

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı'nın 32 bin kişilik personel alımında başvuru takvimi belli oldu. Başvurular ÖSYM aracılığı ile alınmaya başlanacak. Personel alımının ne zaman başlayacağı adaylar tarafından merakla araştırılmaya devam ediliyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Başvuru şartları nelerdir? Detaylar haberimizde...

hemişire doktor ile ilgili görsel sonucu

SAĞLIK PERSONELİ ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı'nın 32 bin kişilik personel alımında başvuru takvimi belli oldu. Başvurular yarından itibaren ÖSYM aracılığı ile alınmaya başlanacak.

AÇIKLAMAYI BAKAN KOCA YAPTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın personel alımına dair yaptığı açıklama;

''Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz.

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.

 

11.000'i Hemşire, 1.600'ü Ebe ve 4.687'si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz.

Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart- 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek.
Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresini takip ediniz.

Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.

Başvurular, 26 Mart- 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yapılacak.

Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.''