Gündem |

Sağlık Bakanı Koca 'Okullar kapanacak' iddiasına yanıt verdi: Böyle bir gündemimiz yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca okulların kapanacağı yönünde çıkan bazı haberlere yanıt verdi. Bakan Koca, Bilim Kurulu'nun böyle bir gündemi olmadığını belirterek, " Kurul üyesi bir arkadaşımızın aşının önemini vurgularken seçtiği ifade yanlış anlaşılmış." dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların kapanma ihtimalinden söz eden bazı haberlere yanıt verdi. Bakan Koca, haberin yanlış olduğunun altını çizerek, " Kurul üyesi bir arkadaşımızın aşının önemini vurgularken seçtiği ifade yanlış anlaşılmış" dedi.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Okulların kapanması ihtimalinden söz eden bir habere rastladım. Haber yanlıştır. Bilim Kurulumuzun böyle bir gündemi yok. Kurul üyesi bir arkadaşımızın aşının önemini vurgularken seçtiği ifade yanlış anlaşılmış. Öğrencilerimize başarı dolu haftalar diliyoruz"

SALGINDA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı son verilere göre, Türkiye'de son 24 saatte 347 bin 362 Covid-19 testi yapıldı. 23 bin 948 sonuç pozitif çıktı, 201 kişi hayatını kaybetti. İyileşen ve karantina süresi dolan kişi sayısı 26 bin 175 oldu.

En az 2 doz aşısını olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 78,39 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 89,24 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 116 milyon 280 bin 951’e yükseldi.