Gündem |

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürüldüğü restoranla ilgili dikkat çeken detaylar: Bakın kim de orada öldürülmüş!

Ece Erken'in eşi Beşiktaş eski yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürüldüğü Yeşilköy'deki balık restoranıyla ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. Restoranın sahibinin Mahmutyazıcıoğlu olduğu öğrenilirken Ergenekon davası sanıklarından Av. Kudbettin Kaya'nın da aynı mekanda öldürüldüğü öğrenildi. Ayrıca Fikret Orman'ın da dün gece orada olduğu olaydan önce ayrıldığı ortaya çıktı.

Sunucu Ece Erken'in eşi Beşiktaş eski yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, sahibi olduğu İstanbul Yeşilköy'deki balık restoranında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi.

Mahmutyazıcıoğlu gece yarısı sahibi olduğu İstanbul Yeşilköy'deki balık restoranında kimliği belirsiz kişilerce vurularak öldürüldü.

Vücuduna 7 kurşun isabet eden ve ağır yaralanan Şafak Mahmutyazıcıoğlu kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ERGENEKON SANIĞI AV. KUDBETTİN KAYA DA ORADA ÖLDÜRÜLMÜŞ

Ünlü sunucu Ece Erken ile 2021 yılında dünya evine giren Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği saldırı ise akıllara 2017'de aynı mekanda öldürülen Ergenekon davası sanıklarından Av. Kudbettin Kaya cinayetini getirdi.

 

ARKADAŞLARIYLA YEMEK YEDİĞİ SIRADA VURULARAK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Avukat Kaya, Mahmutyazıcıoğlu'nun sahibi olduğu balık restoranında arkadaşlarıyla yemek yediği esnada içeriye giren kimliği belirsiz bir kişi tarafından oturduğu yerde vurularak öldürülmüştü.

"5-6 EL SİLAH SESİ DUYUP MASANIN ALTINA DOĞRU EĞİLDİM"

Olayda yaralanan aynı zamanda da görgü tanığı olan Tınaz Özdemir, "Hatırladığım kadarıyla olaydan 1 saat kadar önce olayın geçtiği restorana iş arkadaşlarımızla gitmiştim. Şüphelendiğim bir durum olmadı. Aniden silah seslerini duydum ve masanın altına doğru eğildim. 5-6 el silah sesi duydum, son kurşun da ayağıma isabet etti. Saldırganı gördüm ama eşkalini anlatamam. Yüzü kapalıydı hiçbir şey göremedim. Olaydan sonra 2 ay evde tedavi gördüm. Olayla ilgili hiçbir bilgim yok. Zaten adı geçen hiç kimseyi de tanımıyorum" beyanlarında bulunmuştu

 

 

SALDIRGANLAR KAÇTI

Olay Bakırköy, Yeşilköy Mahallesinde saat 00.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Cümbüş Sokakta bir balık restoranında bulunan Beşiktaş eski yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'na kimliği belirsiz kişi ya da kişiler silahlı saldırı düzenledi.

Saldırıda Mahmutyazıcıoğlu'nun şoförü de yaralanırken, 3 kişi olduğu ifade edilen şüphelilerin yakalanması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü çok yönlü çalışma başlattı.

FİKRET ORMAN DA O GECE ORADAYMIŞ

Eski Beşiktaş başkanı Fikret Orman'ın da dün gece orada olduğu olaydan önce ayrıldığı ortaya çıktı.