Gündem |

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun arkadaşı Serkan Yazıcıoğlu cinayet anını anlattı

Ünlü sunucu Ece Erken'in eşi, eski Beşiktaş yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Bakırköy'de silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. O gece Mahmutyazıcıoğlu'nun yanında olan arkadaşı Serkan Yazıcıoğlu, saldırı anlarını anlattı.

Ece Erken'in eşi, eski Beşiktaş yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü. Cinayet gecesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile birlikte olan arkadaşı Serkan Yazıcıoğlu dehşet anlarını Halk TV yazarı İsmail Saymaz'a anlattı.

İki genç adamın masaya bodoslama geldiğini, oturup konuşmak istediklerini söyleyen Serkan Yazıcıoğlu, "Şafak, tanıyordu. 'Karşıya oturun, beş dakika bekleyin, geliyorum' dedi. 'Tanıdık' dedi. Şafak gitti. Beş dakika oturdular. Bir el hareketi gördüm. Biri elini Şafak'ın omzuna doğru kaldırdı. Şafak'ın şoförü ayağa kalktı, 'Ne oluyor?' deyince şoföre ateş ettiler. Dizinden vurdular. Sonra Şafak'a sıktılar. Yanda masada biri, 'Yat abi yere' dedi. Ben masanın altına girdim. İlk mermiyle son mermi arasında geçen zaman 10 saniyedir, bana bir ömür gibi geldi" dedi.

Mahmutyazıcıoğlu'nun arkadaşı ve saldırının tanığı Serkan Yazıcıoğlu'na yöneltilen dorular ve yanıtları şöyle:

- Kaçtılar mı?

Oraları hatırlamıyorum. 30 saniye sonra ben çıktım, yoktu kimse. Ambulans çağırdık. Şoktayız. Ellerim titriyordu. Şafak kendindeydi bir ara. Hastaneye getirdiğimizde öldüğünü söylediler.

- Şafak Bey, cinayetten önce bir sorundan söz etti mi?

İyiydi morali. Mutluydu. Gülüyorduk.

- Ne hakkında konuşuyordunuz?

Mevzumuz da ne? Ben Sarıyer'de okul açıyorum. Altıncıyı yapıyorum, devlete bağışlıyorum. Onu konuşuyoruz. Bu ya, hayır işleri. Başkanımız (Fikret Orman'ı kastediyor) Amerika'ya gidecek. "Çocuklar sizi bir göreyim" dedi. Ondan buluştuk.

- Olay sırasında Orman yanınızda mıydı?

Yoktu. Ben de kalkıyordum. Şafak, "Otur" dedi. Tweetlerini görüyordunuz. "Boşver, yazma, bize ne." dedim. "Senin dediğini yapacağım, söz" dedi. Bir okuldan yazmışlar, 400 öğrencisi varmış, bir şeyler lazımmış. "Onlara yardım edeceğim" dedi. Kolilerin fotoğrafını gösterdi. Üzerinde "Şafak" yazan. Yardım paketi. "Sen yapıyorsun, ben de yapacağım" dedi.