Koronavirüs

Saç ekim merkezine gitmek için yasağı deldiler, cezayı yediler

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde yaşamını sürdüren 2 kişi, sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen Kadıköy'de yer alan saç ekim merkezine ilaç almaya gidince, cezadan kaçamadı.

Sultangazi'de yaşayan K.V. ve U.A., Kadıköy'de bulunan bir saç ekim merkezinde saç ektirdi.

KARŞI YAKAYA İLAÇ ALMAYA GİTTİLER

İki kişi, iddiaya göre sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen, Sultangazi'deki evlerinden çıkarak Kadıköy'de bulunan saç ekim merkezine ilaç almaya gitti.

Bu esnada Kadıköy'de görevde bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, K.V. ve U.A'nın içinde bulunduğu 01 SR 679 plakalı otomobili şüphe üzerine durdurdu.

CEZADAN KAÇAMADILAR

Sokağa çıkma kısıtlamasında saç ekim merkezine giden gençlere 6 bin lira ceza
2 kişinin kimlik kontrolü yapılırken otomobilleri de detaylı bir şekilde arandı. Yapılan kimlik kontrolü ve aramalarda herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı.

İki kişinin polise, Kadıköy'de daha önce saç ektirdikleri saç ekim merkezine ilaç almaya gittiklerini söylediği öğrenildi. K.V. ve U.A.'ya sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten kişi başı 3 bin 150 TL para cezası kesildi.

(DHA)

 

Günün Videosu
Son dönemde koronavirüsün en ölümcül varyantı olan delta mutasyonunun hızla arttığı için kısıtlamaların geri geldiği Avustralya'da yayınlanan koronavirüs reklamı büyük tepki çekti. Genç bir kadının oynatıldığı reklamda "Koronavirüs herkesi etkileyebilir. Aşınızı yaptırın." ifadeleri kullanılmasına rağmen reklamdaki kadının yaş grubunun aşı yaptırmalarına izin verilmemesi büyük tepki.