Gündem

Sabahattin Önkibar'a saldırı kamerada

Uzun süredir özellikle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef alan yazılar kaleme alan ve bu çerçevede yorumlar yapan gazeteci-yazar Sabahattin Önkibar'ın saldırıya uğradığı anların görüntüleri ortaya çıktı. Önkibar'ın 2017 yılında İstanbul Kitap Fuarı'nda uğradığı saldırının görüntüleri sosyal medyada "Ülkücü" olduğunu iddia eden bazı hesaplar tarafından paylaşıldı

Sabahattin Önkibar, 2017 yılında Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda saldırıya uğramıştı.

Kırmızı Kedi Yayınevi'nin standında, kitabı Asena'nın imza günü etkinliği sırasında Önkibar, yaklaşık 10 kişi olduğu belirtilen grup tarafından darp edilmişti.

Olaylar sırasında yayınevi çalışanı 2 kişi de yaralanmış ancak olay anına ilişkin bir görüntü medyaya yansımamıştı.

GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Bugün bazı sosyal medya hesaplarında saldırıya ilişkin görüntüler paylaşıldı. Videoda, saldırı öncesinde standa yaklaşan genç bir şahsın Önkibar ile sohbet ederek kitabını imzalattığı görülüyor. Önkibar kitabı imzaladıktan sonra ise şahıs, yazarın yüzüne yumruk atıyor.

Saldırgan grup daha sonra standın arkasına geçerek Önkibar ve beraberindekileri darp ediyor.

KISA SÜRE ÖNCE YİNE SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

BU arada, gazeteci Sabahattin Önkibar'a mayıs ayında evinin önünde yeni bir saldırı düzenlendi. 3 kişinin saldırısına uğrayan Önkibar, 10 günlük iş görmez raporu aldı.

 

Günün Videosu
Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün başlayan yangına müdahale devam ediyor. Manavgat merkeze 30 kilometre uzaklıkta başlayan yangın, gece boyunca hızla ilerledi. İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Ulukapı Sülek Mahallesi de boşaltıldı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Manavgat'taki yangının kontrol altına alındığını söylerken, 82 yaşındaki bir vatandaşın hayatını kaybettiğini de duyurdu.