Gündem

Sabah yazarından itiraz: Boydaklardan kimse yok!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, terör finansmanının önlenmesi kapsamında FETÖ/ PYD, DEAŞ, PKK/KCK, DHKP-C terör örgütleriyle irtibatlı 377 ismin mal varlıklarını dondurma kararı aldı. Resmi Gazete'de yayınlanan o karardaki FETÖ listesine dikkat çeken Sabah yazarı Dilek Güngör, listede olmayan isimleri gündeme getirip 'Neden eksik?' diye sordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın imzasıyla geçen gün 377 kişi ve kuruluşun "Malvarlığının Dondurulması Kararı" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Malvarlığı dondurulanlar arasında FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C üyesi olduğu belirtilen isimler yer aldı.

"FETÖ LİSTESİ DİKKAT ÇEKİCİ"

Bugünkü köşe yazısında Resmi Gazete'de yer alan bu karara değinen Sabah yazarı Dilek Güngör, listede eksik olan isimlere dikkat çekti.

"Özellikle 205 kişinin olduğu FETÖ/PYD listesi dikkat çekici... Neden mi? Listede, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen, Ekrem Dumanlı, Abdullah Aymaz, Akın İpek, Ahmet Kurucan, Cemal Uşak, Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, Önder Aytaç, Şerif Ali Tekalan, Hidayet Karaca gibi isimler bulunuyor. Ama FETÖ'nün finansörü bazı işadamlarının adı yok." ifadesini kullanan Güngör, o isimleri tek tek sıraladı.

"AİLE FERTLERİNDEN BİRÇOĞU HAPİSTE OLAN BOYDAK'TAN KİMSE YOK"

"Misal, aile fertlerinden birçoğu hapiste olan Boydak'tan da, firar eden Alfemo'nun sahipleri Davulcuoğlu ailesinden de kimseyi göremedim..." diyen Güngör, yazısını şöyle sürdürdü:

"İngiltere'ye kaçan Akın İpek ile annesi ve çocuklarının isimleri var. Ancak bildiğim kadarıyla İpek'lerin zaten şahsi mal varlıkları çok az... Olanlar da birkaç küçük arsa ya da konut...

Hatta şöyle söyleyeyim, Koza Grubu'nda bugüne kadar hiç soruşturma açılmamış olan çocukların mal varlıklarını dondurma kararı yarın öbür gün yurtdışı davalarında aleyhimize bile çıkabilir.

Sonra, Ali Akbulut'tan Hakan Şükür'e, Ahmet Said Kavurmacı'dan Enes Kanter'e, Fatih Baltacı'dan Hanefi Bak'a, Dumankaya ailesinden Nakipoğulları'na hatta Emre Uslu'ya kadar birçok isme yer verilmemiş.

Aker'in, Akın Çorap'ın, Aynes Gıda'nın sahipleri de listede yok.

Kim nasıl hazırladı bilmiyorum.

Ancak bana kalırsa listenin yeniden gözden geçirilmesinde fayda var."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Günün Videosu
15 Temmuz darbe girişimini yöneten isimlerden biri olan eski jandarma yarbay Turgay Sökmen'in firar etmeden önce Akıncı Üssü'ndeki son görüntüleri ortaya çıktı. 'Konseyin karanlık yarbayı' olarak bilinen Sökmen'in rahat tavırları dikkat çekti. Kırmızı kategoride aranan Sökmen için 4 milyon lira ödül kondu.