Ekonomi

Sabah yazarı Dilek Güngör, Yiğit Bulut'u mu kastediyor?

Dolarda pazartesi gününden bu yana yaşanan dalgalanma ve bunun piyasalara yansımaları devam ederken, Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör isim vermeden ilginç bir gönderme yaptı. Ekonomi yönetimi çerçevesinde verilen bazı demeçleri eleştiren Güngör, " Ekonomide çok seslilik görüntüsü yatırımcıyı ikna etmez, bilakis kafa karıştırır." dedi. Bu sözler, bugün 3 ayrı kanalda piyasalardaki son durum hakkında açıklamalarda bulunan Yiğit Bulut'u getirdi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör, dolarda yaşanan dalgalanmalardan sonra konunun ekranlardan gelişigüzel değerlendirilmesine tepki gösterdi.

Özellikle yabancı yatırımcının gözünün Türkiye üzerinde olduğu bu dönemde yetkili kaynaklardan yapılan açıklamalar doların ateşini düşürmeye başladı. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın "Serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir" sözleri dolardaki dalgalanmayı kesti ve aşağı yönlü dönüş hızlandı.

Bu aşamada Dilek Güngör, "Naçizane tavsiye... Ekonomide çok seslilik görüntüsü yatırımcıyı ikna etmez, bilakis kafa karıştırır." sözleriyle ekonomide çok sesliliğin dezavantaj yaratabileceğine dikkat çekti.

Bu sözler kafalarda 'Dilek Güngör Yiğit Bulut'u mu kasdediyor?' sorusunu getirdi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut bugün art arda çıktığı 3 kanalda dövizdeki dalgalanmalar ve ekonomi yönetimi konusunda açıklamalar yapmıştı.

 

Günün Videosu
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme kapsamında yürütülen Sürü İnsansız Deniz Aracı (İDA) Projesi'nde ilk aşama tamamlandı. Proje kapsamında ASELSAN ve alt yüklenicileri tarafından yeni nesil yüksek manevra, denizcilik ve duruş kabiliyetli Albatros-S İDA ve sürü mimarisi geliştirildi.