Popüler Haberler |

Rüyada un görmek ne demek? Rüyada un görmek neye yorumlanır?

Rüyada un görmek şeklinin birden çok anlamı bulunur. Kimi insanlarda rüyada un görürken kimileri de unu elemek ya da unu alma gibi durumlarda da karşılaşabilir. İşte, rüyada un görmek, un alma ve un eleme durumları ile ilgili rüya tabirleri…

Rüyada un görmek yorumları birçok anlamı hanesinde barındırır. Rüyada un görmek genellikle zenginliğin belirtisi olarak gösterilmektedir. Rüyada un görmek, rüya sahiplerince nazı gelişmelerin habercisi olarak nitelendirilir.

RÜYADA UN GÖRMEK NE DEMEK?

Rüyada görünün un, kişinin kazandığı paranın her daim helal olduğu, helal para kazanması neticesinde mal sahibi olacağı şeklinde yorumlanır. Bazı rüya tabirlerine göre ise rüyada görülen un, zengin olmak anlamını da taşır.

Ekmeğin hammaddesini barındıran un, ekmek yapımında kullanıldığından rüyada un görmek, halk arasında da bolluk ve bereket anlamına gelir. Rüyada un görülmesi, mutluluk olarak da yorumlanabildiği gibi rüyasında un gören kişinin mutlu bir hayat süreciği belirtilir.

RÜYADA UN ALMAK

Rüyada un aldığını gören kişinin evinde her daim darlık veya maddi zorluk yaşanmayacağı ifade edilir. Rüyasında un alan kişinin kazancının artacağına veya kişinin başına gelebilecek olan bir aksilik ya da sıkıntı içerisinden kolayca kurtulabileceği söylenir.

Bu rüyayı gören kişi kötülüklere maruz kalmadan yaşamını sürdürerek varsa düşmanlarına karşı bir zafer elde edebileceği dile getirilir.

RÜYADA UN ELEMEK

Rüyasında un elediğini gören kişi, günahlarından kurtulabilmesi adına tövbe etmesine gerektiğine bir işarettir. Rüyasında un eleyen kişinin adaletli ve vicdanlı olan, Allah inancı ve korkusu bulunan ve asla O’nun yolundan ayrılmayan bir varlık olduğuna inanılır. Rüyada un elemek, haksızlıklara karşı gelerek haklı olanları savunmak, yalan ve yanlıştan uzak kalarak doğru yolu tercih etmeye kalkışmayı işaret eder.

RÜYADA UN TAŞIMAK

Rüyada un taşımak, kişinin güzel işlerle beraber sorunlarının kısa sürede çözülerek üzüntülerinden kurtulacağına işarettir.

RÜYADA UN ÇUVALI GÖRMEK

Rüyada un dolu bir çuval görmek, emek harcamadan zengin olmak anlamına gelir.

RÜYADA ÜSTÜ BAŞI UN OLMAK

Kişi rüyasında kendini üstü başı unla bulanmış bir şekilde görürse, bu rüya istediği şeylere sahip olacağı anlamına gelir.

RÜYADA PİRİNÇ UNU GÖRMEK

Rüyada pirinç unu görmek, zor bir biçimde elde edilen mala işaret eder.