Rusya'nın Ukrayna'daki saldırıları devam ediyor: Harkov ve Lviv ateş altında

Rusya'nın Ukrayna'daki saldırıları devam ediyor. Rus güçleri, gece saatlerinde Harkov'a bomba yağdırdı. Öte yandan Rusya Savunma Bakanlığı, Lviv'de seyir füzesiyle saldırı düzenledi.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarında en çok ateş altına alınan Harkov kentinde bu gece de saldırılar devam etti. Rus ordusu TOS-1A "Solnepek" roketatar bataryalarını Harkov'un bazı noktalarına konuşlandırdı.

Harkov kentinin merkezi hedef alınarak roketatarlar ile seri atışlara başlandı. Rus ordusunun saldırılarında Harkov'un hemen hemen birçok noktasında roketlerin isabet etmesiyle patlama seslerinin yankılandığı kentin birçok noktasında alevler yükseldi.

Hala devam eden saldırılarda Harkov kentinde hangi noktaların hedef alındığı ve sivil can kayıplarının olup olmadığı yönünde henüz bir açıklama yapılmadı. Kentteki bazı binalar roketlerin isabet etmesiyle yanarken, bu yangınlara ise saldırılar halen devam ettiği için müdahale edilemiyor.

LİVİV'DE SEYİR FÜZELİ SALDIRI

Öte yandan Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın Lviv kentindeki askeri hedeflerin yüksek hassasiyetli seyir füzeleriyle hedef alındığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Rusya, Lviv yakınlarında Ukrayna kuvvetlerinin kullandığı bir yakıt deposunu uzun menzilli füzelerle vurdu.

Şehirdeki uçaksavar sistemlerinin, radar istasyonlarının ve tank nişangahlarının tamir edilmesi için kullanılan bir tesisin de seyir füzeleriyle hedef alındığı duyuruldu.

Açıklamada, "Rusya Federasyonu silahlı kuvvetleri, özel askeri operasyon kapsamında taarruz eylemlerine devam ediyor." denildi.

Bakanlık ayrıca, başkent Kiev yakınlarındaki bir S-300 füze cephaneliğini ve BUK uçaksavar füze sistemlerini imha etmek için denizden fırlatılan uzun menzilli füzelerin kullanıldığını açıkladı.

Rusya'nın Ukrayna'daki saldırıları devam ediyor: Harkov ve Lviv ateş altında ile ilgili etiketler Rusya Ukrayna Saldırı Harkov Lviv