Dünya |

Rusya, Karadeniz'deki sürerken Baltık Denizinde de tatbikat başlattı!

Rusya’nın Ukrayna'ya askeri müdahalede bulunacağı iddialarının ardından bölgede gerilim tırmanmaya devam ediyor. Rusya'nın Karadeniz’deki askeri tatbikatı devam ederken, Baltık Denizi açıklarında da geniş çaplı tatbikat başlatıldı.

ABD ile müzakerelerin olumsuz yönde gittiğini açıklamalarıyla eş zamanlı olarak Rusya, deniz tatbikatlarına başladı.

Rus ordusuna bağlı Karadeniz filosunun pazartesi günü başladığı tatbikat devam ediyor.

Kırım Yarımadası'ndaki Sivastopol açıkları ile Novorossyik kenti açıklarında başlayan tatbikata, 20'den fazla küçük anti-denizaltı gemileri, fırkateynler, mayın tarama gemileri, çıkarma gemileri, füze botları gibi donanmaya ait çok sayıda deniz araçları katıldı.

20 ADET DENİZ UNSURU KATILDI

Rusya aynı zamanda bugün Baltık Denizi'nde de tatbikata başladı. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından tatbikata ilişkin yapılan açıklamada, "Baltık filosuna bağlı 20 adet savaş gemisi, bot ve destek gemisi, planlı askeri eğitim etkinlikleri kapsamındaki görevlerini yerine getirmek üzere üslerinden ayrılarak Baltık Denizi’nde belirlenen bölgelere gitti. Baltık filosu gemileri, birkaç taktik gruba bölünerek anti-denizaltı, hava savunma ve anti-mayın çalışmaları görevini yerine getirerek savaş tatbikatını gerçekleştirecek" ifadeleri kullanıldı.

Sitene Ekle