Rusya Devlet Başkanı Putin: Savaşı bitirmek istiyoruz ama Kiev sürdürmek istiyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 'Biz savaşı bitirmek istiyoruz ama Kiev savaşı sürdürmek istiyor' dedi. Putin, Moskova'nın "tüm bunları mümkün olan en kısa sürede durdurmak için" her şeyi yapacağına dair güvence verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi kapsamında Özbekistan'da bulunuyor. Zirveye katılan Putin, toplantıya gelen diğer ülkelerin liderleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Putin, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile görüşmesinde dikkat çeken mesajlar verdi.

Putin, 24 Şubat'ta başlattıkları ve "özel askeri operasyon" olarak tanımladığı Ukrayna savaşının sona ermesini istediğini söyledi.

Rus lider, "Rusya, Ukrayna'daki çatışmayı mümkün olan en kısa sürede sona erdirmek için her şeyi yapmaya hazır, ancak Kiev müzakere etmeyi reddediyor." dedi.

Putin, Modi'ye hitaben, "Ukrayna'daki çatışma konusundaki tutumunuzu, sürekli dile getirdiğiniz endişelerinizi biliyorum." ifadesini kullandı.

Ayrıca Putin, Moskova'nın "tüm bunları mümkün olan en kısa sürede durdurmak için" her şeyi yapacağına dair güvence verdi.

Öte yandan Kiev yönetimini suçlayan Rusya Devlet Başkanı, "Ukrayna liderliğinin müzakere sürecini reddettiğini ve hedeflerine askeri yollarla ulaşmak istediğini ilan etmesinden" üzüntü duyduğunu da sözlerine ekledi.

 

Rusya Devlet Başkanı Putin: Savaşı bitirmek istiyoruz ama Kiev sürdürmek istiyor ile ilgili etiketler Putin Rusya Ukrayna Savaş