Yaşam

Romanlar Piyade Er Caner Sarmaşık için yürüdü

İdlib’de intihar ettiği açıklanan Kırklarelili Piyade Er Caner Sarmaşık’ın şehit sayılmasını isteyen Romanlar, 12 ilde sokaklara dökülerek konvoy oluşturdu. Sarmaşık'ın intihara sürüklendiği iddiaları üzerine Bakan Hulusi Akar, “TSK, personeliyle örnek düzeyde ilgilidir. Her olayda mutlaka idari ve adli soruşturma yapılıyor” açıklamasında bulunmuştu.

Kırklareli Vize’de yaşayan Caner Sarmaşık, askerliğini Kayseri’deki 1. Komando Tugayı’nda yaparken birliği Suriye’ye gönderilince, gönüllü olarak gitti. Teskeresine 40 gün kala, 29 Nisan günü intihar ettiği haberi ailesine ulaştı.

Caner’in kötü muamele nedeniyle intihara sürüklendiği hatta öldürüldüğüyle ilgili iddialar ortaya atılınca Antalya, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Uşak ve Bursa’da Romanlar gösteriler düzenledi.

Hürriyet’in haberine göre, CHP’li Roman milletvekili Özcan Purcu, “Olayın takipçisi olacağız. Aile hiçbir psikolojik sorunu olmadığını söylüyor” dedi. Abla Seren Varınç ise “Bir gün aradı ‘Abla komutan bana ‘Şopar’ dedi çok üzüldüm’ dedi. O gün gözyaşları başladı” açıklamasını yaptı. Bakan Hulusi Akar ise konuyla ilgili, “TSK personeliyle örnek düzeyde ilgilidir. Her olayda mutlaka idari ve adli soruşturma yapılıyor” açıklaması yaptı.

Yorumlar
Günün Videosu
Marmara'yı esir alan deniz salyasını (müsilaj) temizleme çalışmaları devam ediyor. Yalova'daki çalışmalar sırasında müsilaja gömülen bir martının uçamadığı fark edildi. Ekipler martıyı kurtararak tedavi altına aldı.