Magazin |

Rock müziğin ünlü ismi Teoman şarkısıyla bir hayranının hayatını kurtardığını açıkladı

54 yaşındaki rock müzik sanatçısı Teoman, müziğin dinginleştirici gücünden bahsetti. "Yaptığım işlerin gençleri etkilediğinin farkındayım" diyen Teoman, 'Ayna' şarkısıyla bir kişisinin hayatını kurtardığını söyledi.

Rock müziğinin sevilen ismi Teoman, 'Nasıl Olunur' adlı Podcast programına konuk oldu. Yayında müziği bırakmasından, yeni çıkaracağı romana kadar samimi açıklamalarda bulunan Teoman, 'Ayna' adlı şarkısıyla bir gencin hayatını kurtardığını anlattı.

Bir benzin istasyonunda arkadaşının teknesine geçerken kendisini genç bir hayranının durdurduğundan bahseden Teoman, "İlk başta bana doğru gelirken 'Acaba beni soyacak mı?' diye korktum. Çünkü iyi görünmüyordu. Gelip bana 'Ayna şarkısıyla beni intihardan kurtardın' demesiyle rahatladım" dedi.


Teoman ayrıca, "Müziğin gençler üzerinde bir etkisi olduğunu kendimden biliyorum. Ben yıllarca 11-12 yaşından itibaren rock yıldızlarına hayran oldum, onların sözlerini dinledim, her şeylerine dikkat ettim. Şu anda uzaktan bakıyorum müzik piyasasına ama tam anlamıyla ağacın yaş olduğu dönemler, bir sürü şeyden etkileniyoruz ve kendimizi var ettiğimiz dönem gençlik dönemleri. Yaptığım işlerin gençleri özellikle etkilediğinin farkındayım" ifadelerini kullandı.