Gündem |

Rizeli esnaftan Nagehan Alçı'ya Che Guevara tepkisi: Özür dileyeceksiniz

Bir dönem Che Guevara için yamyam diyen Nagehan Alçı, bugün Rize'de bir işletme duvarında gördüğü Che Guevara posterinin fotoğrafını çekmek isteyince beklemediği bir tepkiyle karşılaştı... Rizeli esnaf, "Çok özel bir yeri var. O zaman özür dileyeceksiniz Che Guevara'dan. Çekmeyin" dedi.

Söylemleriyle sık sık gündemde olay yaratan Nagihan Alçı, Rize'de bir işletmede gördüğü tepki karşısında şaşırdı. 

İŞLETME SAHİBİ İZİN VERMEDİ

Rize'nin Fındıklı ilçesinde bir işletmeye giren Nagehan Alçı, burada duvarda asılı olduğunu gördüğü Ernesto Che Guevara posterinin fotoğrafını çekmek istedi. Ancak işletme sahibi buna teki göstererek Alçı'nın fotoğraf çekmesine izin vermedi.

 'CHE GUEVARA'DAN ÖZÜR DİLEYİN'

İşletme sahibinin "Çok özel bir yeri var. O zaman özür dileyeceksiniz Che Guevara'dan. Çekmeyin" sözlerine Alçı, "Peki çekmem. Siz bilirsiniz" yanıtını verdi. Alçı'nın Che Guevara hakkında "O dünyaya ait" ifadelerine ise işletme sahibi, "Dünyada farklı kültürler var, farklı bakış açıları var" ifadelerini kullandı.

CHE İÇİN YAMYAM DEMİŞTİ... 

2011'de CNN Türk ekranlarında yayınlanan bir programda Enver Aysever ve Nagehan Alçı arasında bir tartışma çıkmıştı.

Tartışmada Aysever'in "Che ve Deniz Gezmiş gibi isimler hakkında uluorta konuşmak haddin değil" demesi üzerine Alçı, Che için "Bu adam bir barbardır, bir yamyamdır. Binlerce insana, muhalifine kendi bizzat hakimlik yaptı, katletti" ifadelerini sarf etmişti.