Rize'de 8 gün sonra ikinci sel! Dereler taştı, yollar kapandı

Rize'de 8 gün aradan sonra ikinci bir sel yaşandı. Fındıklı ilçesinde etkili olan sağanak yağışın ardından dereler taşarken yollar kapandı. Bazı ev ve iş yerlerinin bodrum katlarında mahsur kalanlar için çalışma başlatıldı.

Rize Fındıklı ilçesinde etkili olan sağanak yağışın ardından dereler taştı, yollar kapandı. Bazı ev ve iş yerlerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı. İlçede mahsur kalanlar için kurtarma çalışması başlatıldı.

Rize'de 8 gün sonra ikinci sel! Dereler taştı, yollar kapandı

Rize, 8 gün aradan sonra yeniden sele teslim oldu. Fındıklı ilçesinde sabah saatlerinde etkisini artıran sağanağın ardından dereler taştı, yollar kapandı, ilçe merkezinde cadde ve sokaklar göle döndü. Bazı ev ve iş yerlerinin zemin ve bodrum katlarını su bastığı ilçede mahsur kalanlar için kurtarma çalışması başlatıldı. Sağanağın sürdüğü kentte bazı köy yolları da ulaşıma kapandı.

Rize'de 8 gün sonra ikinci sel! Dereler taştı, yollar kapandı - Resim : 2

ARTVİN'DE SEL VE HEYELAN

Öte yandan Artvin'in Arhavi ilçesinde dün akşamdan beri yaşanan şiddetli yağışlar sonrasında sel ve heyelanlar yaşandı.

İlçe merkezinin büyük bölümünde yollar sular altında kalırken, Arhavi deresi taştı, çok sayıda köye ise heyelanlar nedeniyle ulaşım sağlanamıyor. Sel sularına bir kişinin kapılarak kaybolduğu belirtilirken, ilçede valilik tarafından kriz merkezi oluşturuldu.

Rize'de 8 gün sonra ikinci sel! Dereler taştı, yollar kapandı ile ilgili etiketler Rize Fındıklı Sel dere yol

Sitene Ekle