Spor |

Rıza Çalımbay'dan milli takım açıklaması: "Teklif gelirse seve seve görev alırız"

Rıza Çalımbay'dan milli takım açıklaması... "Şu anda net bir şey olmadığı için konuşmaya gerek yok. İnşallah netleşir veya bir şey olursa o zaman rahat konuşabiliriz. Milli takımı herkes düşünür. Düşünmeme gibi bir şey olmaz, milli takım bu. Tabii ki seve seve görevimizi yaparız. Şu anda öyle bir şey yok. Bir şey söylememiz de doğru olmaz."

A Milli Takım'da Şenol Güneş'le karşılıklı anlaşılarak yolların ayrılmasının ardından gözler yeni teknik direktörün kim olacağına çevrildi. TFF yetkililerinin Okan Buruk'la temas halinde olduğu haberleri kamuoyuna yansırken adaylardan biri de Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay olmuştu.

Çalımbay, milli takım adayları arasında isminin geçmesiyle ilgili olarak, "Şu an net bir şey yok. Milli takımda seve seve görevimizi yaparız. Kulüpler de milli takım çağırdıktan sonra izin verirler" dedi.

Süper Lig'in 4. haftasında yarın Fenerbahçe ile deplasmanda karşılaşacak olan Yiğido bugün özel bir uçakla İstanbul'a geldi. Hareket öncesinde Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'nda DHA'ya konuşan Çalımbay, "Bütün amacımız puan ya da puanlar almak. Çünkü biz lige çok erken başladık, çok maçlar oynadık. Takımın yorgunluk durumları da oldu. Onlar lige de yansıdı. Ama şimdi milli maç arasında dinlendik, iyi de çalıştık. Burada tek amacımız puan ya da puanlarla dönmek, başka bir düşüncemiz yok" dedi.

"TEKLİF GELİRSE SEVE SEVE GÖREV ALIRIZ"

Adı milli takım teknik direktörlüğü için geçen Çalımbay, "Şu anda net bir şey olmadığı için konuşmaya gerek yok. İnşallah netleşir veya bir şey olursa o zaman rahat konuşabiliriz. Milli takımı herkes düşünür. Düşünmeme gibi bir şey olmaz, milli takım bu. Tabii ki seve seve görevimizi yaparız. Şu anda öyle bir şey yok. Bir şey söylememiz de doğru olmaz" dedi.

Sözleşmesinde milli takımla ilgili özel bir madde bulunmadığını ifade eden Çalımbay, "Bende hiçbir yerde özel bir madde olmaz. Zaten milli takım hangi antrenör arkadaşımız olursa olsun, hangi kulüpte olursa olsun, kulüpler milli takım olduktan sonra zaten izin verirler, bir sorun olacağını zannetmiyorum" diye konuştu.

Sitene Ekle