Spor

Rıdvan Dilmen ile Turkuvaz Medya karşı karşıya!

Rıdvan Dilmen'in NTV'de yaptığı açıklamalar spor camiasında deprem etkisi yarattı. Dilmen'in açıklamalarında ismi geçen kurumlardan Turkuvaz Medya'dan da o iddialara yanıt gecikmedi. Dilmen'i özür dilemeye davet eden Turkuvaz medya tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Grubumuza dönük mesnetsiz iddialarını şiddetle kınıyor, tekzip ediyoruz" denildi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Rıdvan Dilmen'in dün akşam NTV'de yaptığı açıklamaların yankısı sürüyor. Dilmen'in açıklamalarına bir yanıt da Turkuvaz Medya'dan geldi.

Açıklamada, Dilmen'in kuruma yönelik eleştirileri reddedilirken, "Gezi kalkışmasında, 17-25 Aralık darbe sürecinde, 15 Temmuz darbe girişiminde ve devletimizin terörle yaptığı mücadelede Televizyonlarımızın ve Gazetelerimizin sergilediği milli duruş herkesin malumudur.

Millet iradesini yok sayan bütün vesayetçi yapılanmalar grubumuzu halen tehdit etmeye devam etmektedir.

Hal böyleyken, 20 Eylül Pazar gecesi spor yorumcusu Sayın Rıdvan Dilmen'in NTV Televizyonunda grubumuzla ilgili yaptığı konuşmalara istinaden bu açıklamayı yapmak zorunlu olmuştur" denildi.

DİLMEN GERÇEKLERE ŞAHİTTİR

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Sayın Dilmen, grubumuzda 10 yılı aşkın süreyle yazarlık yapmıştır.

Kendisinin de bizzat tecrübe ettiği üzere yazıları, Sabah gazetemiz ve diğer mecralarımızda hiçbir müdahaleye tabi tutulmadan yayınlanmıştır.

Yayın ilkelerimizin gereği olarak köşe yazarlarımız ve yorumcularımız fikir ve düşüncelerini özgürce beyan etme ve yayınlama serbestliğine sahiptir. Yazar ve yorumcularımızın düşünceleri ve sonuçları kendilerini bağlar. Dilmen bu gerçeğin yakın şahitlerindendir.

Sayın Rıdvan Dilmen'in yazar ve yorumcularımızla girdiği polemiğe, grubumuzun üst yönetimi ve kurumsal yapısını karıştırması kabul edilemez.

MESNETSİZ İDDİALARI KINIYORUZ

Tüm bu süreçlerde milli iradenin yanında yer alan grubumuzun yönetimi ve çalışanları, yurt içi ve dışında başta FETÖ ve PKK olmak üzere birçok terör örgütünün hedefi olmuştur.

Bir spor adamının meslek etiğine sığmayan grubumuza dönük mesnetsiz iddialarını şiddetle kınıyor, tekzip ediyoruz. Ayrıca 21 Eylül tarihindeki konuşmasında Grubumuzla hiç bir ilişkisi bulunmayan insanlar ve fetö bağlantılı kişilerin yanında Grubumuzun ismini geçirmesi de akla ziyandır.

Yıllardır Türk sporuna büyük katkılar sağlayan medya grubumuz, bundan sonra da spor alanında yılmadan milletin sesi olmaya devam edecektir.
Sayın Dilmen, grubumuz ve üst yönetim kadromuza yönelik tüm mesnetsiz suçlama ve haksız iddiaları sebebiyle kamuoyu önünde özür dilemelidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Turkuvaz Medya Grubu"