Spor

Rıdvan Dilmen NTV'den ayrıldı mı? Yorumcu Rıdvan Dilmen neden istifa etti?

Hem ekranların hem de Fenerbahçe’nin eski efsanelerinden biri olan Rıdvan Dilmen’den şok bir hamle geldi. Uzun yıllardır NTV’de Yüzde Yüz Futbol programında yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, sosyal medyadan hayranlarına seslendi. Peki, Rıdvan Dilmen istifa mı etti?

Uzunca yıllardır NTV'deki "Yüzde Yüz Futbol" programında Süper Lig maçlarını Güntekin Onay ile birlikte yorumlayan Fenerbahçe efsanesi Rıdvan Dilmen’in şok hamlesi herkesi şaşkına çevirdi. Rıdvan Dilmen’in yorumculuğu bıraktığı belirtildi.

Rıdvan Dilmen, kendisine iftira atıldığını belirterek, futbol dünyasından uzaklaşmaya karar verdiğini duyurdu ve NTV’den istifa ettiğini resmen açıkladı.

Rıdvan Dilmen açıklamasında; “43 yıl önce lisanslı bir futbolcu olarak girdiğim Türk futbol ailesine, onurumla, şerefimle, namusumla hizmet ettiğim milli futbolcu - teknik direktör - futbol yorumcusu olarak yürüttüğüm süreci bugün itibariyle sonlandırıyorum. Vicdanen çok rahatım. Hiçbir şahıs, camia ve kurumla ilgili asla saygısızlığım olmadı. Ancak son dönemde organize bir şekilde hedef gösterilerek bana ve aileme yaşatılan üzüntüyü, iftiraları başkaları gibi kabul etmem mümkün değildir! Şimdiye kadar olduğu gibi; rahmetli babamın ve annemin bana bıraktığı en anlamlı miras olan DİLMEN soyadını Rabbim izin verdiği sürece onurumla taşımaya devam edeceğim.” sözlerine yer verdi.