Gündem |

Reuters: FETÖ bağlantısına dair 'çok güçlü işaretler' var

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a silahlı saldırı düzenleyen çevik kuvvet polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın ‘FETÖ’ bağlantısı araştırılıyor.

Rus Büyükelçi Karlov, Ankara’da bir sergi açılışı sırasında sırtından vurularak öldürülmüştü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırganın kimliğini 22 yaşındaki Mevlüt Mert Altıntaş olarak açıklamıştı.

Bu bilgiler ışığında Altıntaş’ın Söke’de oturan annesi ve kız kardeşi gözaltına alındı.

Söke’deki evin yanısıra Altıntaş’ın Ankara’da oturduğu evde de arama yapıldı.

SALDIRIDA FETÖ İZLERİ

Reuters'e konuşan üst düzey bir Türk güvenlik yetkilisi, Ankara'nın, Rus Büyükelçiyi vuran saldırganın FETÖ bağlantısına dair "çok güçlü işaretler" gördüğünü belirtti.

Kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir başka Türk yetkili de soruşturmanın suikastı gerçekleştiren Altıntaş’ın FETÖ bağlantısı olduğuna yönelik işaretler üzerinde yoğunlaştığını belirtti.

Yetkili, "Polis okulundan önce evlerinde kaldığı insanlar FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan kişiler. Bu da mezun olana kadar birlikte olduğu kişilerin FETÖ üyesi olduğunu gösteriyor.

Bilgiler ilişki kurduğu bu kişilerin okula girmesine yardım ettiğini gösteriyor. Saldırının FETÖ üyesi bir terörist tarafından yapıldığına dair çok güçlü işareler doğuyor. Soruşturma da buraya yoğunlaştı." dedi.

Yetkili ayrıca, saldırganın 15 Temmuz FETÖ'cü darbe sürecinde, yani 15 Temmuz-17 Temmuz tarihleri arasında izne ayrıldığını da sözlerine ekledi. / SuperHaber Dışa Haberler