Ekonomi

Resmi Gazete'de yayımlandı! Artık kimlik kartları ile yapılacak...

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, vatandaşa büyük kolaylık sağlayacak bir uygulamanın hayata geçirildiğini duyurdu. Sayan'ın duyurduğu yenilik ile birlikte artık Nitelikli Elektronik Sertifika (NES) başvuru sahipleri, TC Kimlik Kartı vasıtasıyla kimliklerine uzaktan NES yükleyebilecek ve kimlik kartlarını güvenli bir şekilde kartları elektronik imza atmak için kullanabilecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından vatandaşları yakından ilgilendiren bir yeniliği duyurdu. 

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Sayan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Elektronik İmza Kanunu'nun Uygulanması Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğin bugün Resmi Gazete'de yayımlandığını anımsattı.

NES başvuru sahiplerinin kimliklerinin TC Kimlik Kartı vasıtasıyla uzaktan doğrulanarak TC Kimlik Kartlarına uzaktan NES yüklenebileceğini belirten Sayan, "Düzenlemeyle kimlik kartları güvenli elektronik imza atabilmek için de kullanılabilecek. Değişiklik, memleketimize ve sektörümüze hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.