Gündem

Reha Muhtar'ın kapısına kim adam gönderdi?

Gazeteci Reha Muhtar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla, Beşiktaş yöneticisi Umut Güner'den ölüm tehdidi aldığını duyurdu. Konuyu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya anlatan Muhtar, kapısına sabaha karşı bir şahsın kapısına dayandığını aktarırken, "Rasim Ozan Kütahyalı da son günlerdeki yazılarımda eleştiri konusu yaptığım kişilerden birisi" ifadesini kullandı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Tecrübeli gazeteci Reha Muhtar, yazdığı yazılarda eleştirdiği kişiler tarafından ölüm tehdidi aldığını, hatta sabaha karşı evinin kapısına adam gönderildiğini açıkladı.

Twitter hesabından olayın ayrıntılarını duyuran Muhtar, konuyu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da aktardığını belirtti. 

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU'YA BİLDİRDİ

"Haklarında yazı yazdığım Umut Güner’den direkt ölüm tehdidi bir kısmından ise isimsiz tehditler alıyorum. Haklarında gerçekleri yazdığım Rasim Ozan Kütahyalı, Umut Güner, Şükrü Yazıcıoğlu var. Yıldırım Demirören ismini ise gecenin o dehşet saatlerinde vermeyi unutuyorum..." diyen Muhtar, Bakan Soylu'ya gönderdiği WhatsApp mesajının ekran görüntüsünü paylaştı.

Muhtar'ın mesajında "Bu gece saat 03.45’de evimin kapısı yarım saat boyunca arka arkaya durmadan çalınarak taciz edildi. Bir süre sonra içerden kim olduğunu sorduğumda ‘Ben Tanrı misafiriyim.Kapıyı aç, kapıyı açacaksın. Kapıyı aç dedim sana’ şeklinde bağırarak ve tehdit ederek kapıyı açmamızı istedi. Evde 11 yaşındaki 2 çocuğum korkudan kustular.155’i aradım. Sağolsun geldiler. Şahsın İfadesini aldılar. Tehdit eden Şahıs sarhoş değil. Uyuşturucu almamış. Bilinci yerinde. Ne yaptığını biliyor. Özellikle benim evime geliyor ve tehdit ediyor." yazdığı görüldü.

"OLAYIN TESADÜF OLMASI 16 MİLYONDA 1 İHTİMAL"

Soylu'ya gönderdiği mesajın devamında "Ben yazılarımdan ve paylaşımlarımdan dolayı 1 yıl önce Umut Güner’den yazılı ölüm tehdidi aldım. Dava açtım Çaplayan’da henüz görülmedi.
Umut Güner’in futbolcu alımında iş yaptığı Ahmet Bulut isimli menajer hakkında ne zaman yazsam sosyal medya üzeründen tehdit alıyorum. 
Bugünlerde Dorukhan transferi ile ilgili yine böyle bir yazım var. Şampiyonluk ve şike olaylarıyla ilgili Rahmetli Süleyman Seba’dan özür dileyen Ergun Gürsoy ile Adnan Polat’ı ima eden yazılardan sonra da TEHDİTLER aldım.
Keza Levent Kızıl isimli eski TFF yöneticisi hakkındaki yazılarda da benzer tehditler geldi. Rasim Ozan Kütahyalı da son günlerdeki yazılarımda eleştiri konusu yaptığım kişilerden birisi. "
diyen Muhtar, sözlerini şöyle sürdürdü: