Reber kod adlı terörist Abluka-2 operasyonunda öldürüldü: Turuncu kategoride aranıyordu

İçişleri Bakanlığı, Eren Abluka-2 operasyonunda öldürülen teröristlerden birinin turuncu kategoride yer alan Reber kod adlı terörist Semih Sayılğan olduğunu duyurdu.

Eren Abluka-2 Operasyonu kapsamında Hakkari'de etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin Terörden Arananlar Listesi'nde turuncu kategoride yer aldığı tespit edildi.

Reber kod adlı terörist Abluka-2 operasyonunda öldürüldü: Turuncu kategoride aranıyordu

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

Eren-Abluka-2 (Şehit Uzm.J.Çvş. Mehmet BAYAR 2022-20) Operasyonu kapsamında; Hakkari İl Jandarma Komutanlığı istihbarat birimlerince, Kavaklı köyü kırsalında 2 terörist tespit edilmiş, 28 Nisan 2022 tarihinde JÖH ve Komando birliklerince gerçekleştirilen operasyonda çıkan çatışmada, teröristler silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmişti.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin kimlikleri belli oldu. Biri Turuncu Kategoride etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, sözde Hakkari bölgesinde sorumlusu seviyede faaliyet yürüten ve Terörden Arananlar Listesi'nde 1 milyon TL’ye kadar ödülle Turuncu kategoride yer alan Reber kod adlı Semih Sayılğan olduğu tespit edildi.

Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlara, yine halkımızın desteğiyle güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ediyor.

 

Reber kod adlı terörist Abluka-2 operasyonunda öldürüldü: Turuncu kategoride aranıyordu ile ilgili etiketler İçişleri Bakanlığı terörist eren abluka-2 operasyonu turuncu kategori Semih Sayılğan