Real Madrid başkanından olay sözler: Zavallı Mbappe, şimdiden pişman olacak

Real Madrid Başkanı Florentino Perez, Kylian Mbappe'nin Paris Saint-Germain'de kalmaktan pişmanlık duyacağını düşünüyor. Perez'in "Zavallı Mbappe, muhtemelen PSG'de kalma kararı için şimdiden pişmanlık duymaya başladı." ifadeleri spor medyasında ses getirdi.

Florentino Perez, Kylian Mbappe'nin Real Madrid'e transferini reddetme kararından pişmanlık duyacağına inanıyor.

MBAPPE'NİN BU YAZ REAL MADRİD'E İMZA ATMASI BEKLENİYORDU

Mbappe'nin bu yaz bedelsiz şekilde İspanyol devine imza atması bekleniyordu. Ancak yıldız futbolcu bunun yerine Paris Saint-Germain ile 3 yıllık bir sözleşme imzalayarak Parc des Princes'te kalmaya karar verdi.

''PSG'DE KALDIĞI İÇİN ŞİMDİDEN PİŞMANLIK DUYUYORDUR''

Real Madrid Başkanı Florentino Perez'e taraftarlarla buluşmasında Mbappe soruldu. Perez'in "Zavallı Mbappe, muhtemelen PSG'de kalma kararı için şimdiden pişmanlık duymaya başladı." ifadeleri spor medyasında ses getirdi.

''ONA BAŞKA ŞEYLER TEKLİF ETTİLER, ÜZERİNDE BASKI KURDULAR''

Perez geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Mbappe ile ilgili durum değişti. Ona başka şeyler teklif ettiler. Üzerinde baskı kurdular. Real Madrid'de kulübün üstünde kimse yok. Diğer oyunculardan daha fazla kazanabilir ama futbol kolektif bir spor. Değiştiremeyeceğimiz değerlerimiz ve ilkelerimiz var. Onu seviyorum. Yapılan baskı, şartların değişmesine yol açtı. Real Madrid tarihinde hiçbir oyuncu diğerinden üstün olmamıştır." açıklamasında bulunmuştu.

CUMHURBAŞKANI EMMANUEL MACRON'DA DEVREYE GİRDİ

23 yaşındaki futbolcunun ülkesinde kalma tercihi, Madrid'de şaşkınlık ve hayal kırıklığıyla karşılandı. Sansasyonel imza, PSG'nin aylarca süren baskının ardından geldi ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'da Mbappe için devreye girdi.

YILLIK NET 100 MİLYON EURO KAZANACAK

Fransız basınına göre PSG, Mbappe'ye sözleşme yenileme primi olarak 300 milyon Euro ödeyecek. Mbappe yıllık ise net 100 milyon Euro kazanacak. 2017'de Monaco'dan PSG'ye transfer olan Mbappe, burada 4'ü lig şampiyonluğu olmak üzere toplam 11 kupa kazandı.

 
Real Madrid başkanından olay sözler: Zavallı Mbappe, şimdiden pişman olacak ile ilgili etiketler Real Madrid Paris Saint-Germain Kylian Mbappe Real Madrid Başkanı Florentino Perez