Gündem

Ravza Kavakçı'ya edilen hakaret görmezden gelindi

AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, kendisine hakarette bulunan bir kişiye açtığı davayı kaybetti. Karar metninde yazılanları görünce şoke olan Kavakçı, tepkisini sosyal medya hesabından dile getirdi. Art arda paylaşımlarda bulunan Kavakçı, 'Bir dönemin güdümlü yargı kararlarını aratmayan karar' dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımda bulundu.

Paylaşımında kendisine hakaret eden bir kişiye açtığı davanın metnini de paylaşan Kavakçı, gelen karara tepki gösterdi.

Özellikle siyasetçilerin eleştiriye açık olması gerektiğine gönülden inanan bir insan olduğuna vurgu yalan Kan, "İftira, yalan ve hakarete karşı hukuk çerçevesinde mücadele edeceğimi ifade etmiştim. Bu mücadeleye devam ederken Istanbul Anadolu Adliyesi 58.Asliye Ceza Mahkemesi’nin yapmış olduğumuz şikayete binaen bir dönemin güdümlü yargı kararlarını aratmayan nitelikteki ekte paylaştığım kararını okuyunca yaşadığım endişe ve üzüntüyü kelimelerle ifade etmek mümkün değil" ifadesini kullandı.


"Hakimin bir insana, hem de bir hemcinsine yapılmış olan bu açık ve çirkin hakaretleri neredeyse iltifatmış gibi değerlendirmesi, bir insanı hayvana benzetmenin hakaret olarak görülmesinin hayvana hakaret olacağını ifade etmesinin arkasındaki motivasyon ne olabilir?" diye soran Kavakçı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ayrıca sanık bile özür dilemeye hazırken Hâkime Hanım adalet, hukuk ve temel sağduyudan uzak, insan onurunu çiğneyen bu karar ile insanı tekrar hakarete uğratıyor. Başörtüsü nefreti içeren ifadelerin kullanıldığı bu günlerde bu karar bazı endişelerimizi tekrar hatırlatıyor.

Yapılan hakaretin içeriğini ayrıca yazarak değil, mahkeme kararındaki kısmının görüntüsünü üzülerek ekte tekrar paylaşıyorum. Bu karara karşı her türlü hukuki mücadeleye avukatlarımla birlikte sonuna kadar devam edeceğimizi tekraren kamuoyu ile paylaşmak isterim."