Medya |

Rasim Ozan Kütahyalı'nın başını Cüneyt Özdemir yaktı!

Rasim Ozan Kütahyalı'nın Güneş Gazetesi'nden kovulduğu iddiası medya kulislerinde en çok konuşulan konuların başında geliyor.. Buna göre, gazete yönetiminin bu tasarrufunun arkasında, Kütahyalı'nın Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalında yaptığı yorumlar ve eşi Nagehan Alçı'nın "AK Parti treninden inmesi" var...

Güneş Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, son olarak, 140 Journos'un iktidarı karalama amacıyla hazırladığı Youtube videosu ile adından söz ettirdi.

İktidarı karalama videosuna "Komplolu" iddialar ile katkı veren Kütahyalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında yalnızlaştığını iddia etti. Kütahyalı, Erdoğan'ın bir konuşmasında bakanlarına "Hepiniz mi bana komplo kuruyorsunuz?" sorusunu yönelttiğini de öne sürdü. Güneş yazarı ayrıca aynı videoda ekonomi yönetimine sert eleştiriler yönelterek, Türkiye'nin 2001 krizi yıllarına geri döndüğünü savundu!

BAŞINI BU KEZ YOUTUBE YAKTI!
Rasim Ozan Kütahyalı, bunun dışında son dönemde, sık sık Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalındaki canlı yayınlara katılarak "iktidar cephesinden" havadisler veriyordu.

Ancak Kütahyalı'nın Youtube performanslarının gazete yönetimini oldukça rahatsız ettiği ortaya çıktı. Buna bağlı olarak, 10 Nisan’dan bu yana gazetesinde köşe yazısı yayınlanmayan Kütahyalı'nın kovulduğu iddia edildi.

Medyaradar'ın iddiasına göre Rasim Ozan Kütahyalı'nın Cüneyt Özdemir’le yaptığı Youtube yayınları büyük rahatsızlığa neden oldu.

Kütahyalı'nın eşi Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın son dönemde iktidarı hedef alan yazı ve yorumları da dikkate alınarak gazete yönetimi Rasim Ozan Kütahyalı'nın yazılarına son verme kararı aldı.