Gündem

Raportör HDP raporunu tamamladı

Anayasa Mahkemesi Raportörü, HDP'nin kapatmasıyla ilgili davada usule ilişkin eksikler bulunduğunu belirterek iki yolun izlenebileceğini belirtti. Raportör, bunların birincisinin eksiklerin giderilmesi için iddianamenin iade edilmesi ikincisinin ise eksiklerin dava sürecinde tamamlanması olduğunu söyledi.

Anayasa Mahkemesi Raportörü, HDP'nin kapatılması davasıyla ilgili raporunu tamamladı. Raporda sanıkların kimlik bilgileri ve partideki görevleri ile ilgili eksiklikler sıralandı.

Karar'ın haberine göre; Bu eksikliklerin giderilmesi için iki farklı öneri belirtildi. Raportör, iddianamenin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na iade edilerek eksikliklerin giderilebileceği ya da eksikliklerin dava aşamasında tamamlanabileceği tespitinde bulundu.

MAHKEME YARIN KARARINI VERECEK

Bağlayıcılığı bulunmayan rapor, Yüksek Mahkeme'nin 15 üyesine dağıtıldı. Anayasa Mahkemesi üyeleri, kapatma başvurusu ile ilgili ilk incelemesini yarın yapacak, mahkeme iddianamenin kabul edilip edilmeyeceğine karar verecek.

Yorumlar
Günün Videosu
SuperHaber programcısı ve güvenlik uzmanı Mete Yarar, MİT'in Irak'ın Süleymaniye kentinde gerçekleştirdiği ve kırmızı kategoride aranan Ulaş Doğan adlı teröristin öldürüldüğü operasyonla ilgili önemli ayrıntılar paylaştı. Yarar, Süleymaniye'deki operasyonun diğerlerinden farklı olduğunun altını çizdi.